شناسنامه مدیریت بحران برای روستاهای بخش مرکزی کاشمر تهیه شد

مشهد- ایرنا- بخشدار بخش مرکزی کاشمر گفت: با توجه به اینکه مقاوم‌سازی در برابر حوادث اهمیت فراوان دارد شناسنامه مدیریت بحران برای تمام روستاهای این بخش تهیه شده است.

سعید چیتی عصر پنجشنبه در جلسه بررسی وضعیت روستاهای بخش مرکزی در مواقع بحرانی افزود: با توجه به حادثه‌خیز بودن منطقه کاشمر و قرار گرفتن روی گسل درونه و احتمال بروز حوادث طبیعی از جمله زلزله و سیل، ستاد مدیریت بحران بخش مرکزی از ابتدای سال تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این راستا شناسنامه مدیریت بحران نیز به منظور شناسایی نقاط پرخطر و امن روستاها و برنامه‌ریزی در مواقع بحران برای تمام روستاهای این بخش تهیه شده است.

وی با اشاره به شناسایی بافت فرسوده و تعداد منازل مشخص در تمام روستاها گفت: تلاش کردیم امکانات در حوزه مدیریت بحران به روز شود، با این حال به هنگام وقوع حوادث فعالیت همه در شهر و روستا به یکدیگر مرتبط و اثرگذار است.

چیتی افزود: همه وظیفه داریم با مقاوم‌سازی در برابر بحران‌های مختلف فعالیت پیشگیرانه انجام دهیم تا از ایجاد بحران یا افزایش خسارت‌های آن جلوگیری کنیم.

وی ادامه داد: به‌ منظور مدیریت بحران، در تمام روستاها سکوهای اضطراری خدمت‌رسانی ایجاد و اماکن امن برای مواقع اضطراری شناسایی شده است. 

وی گفت: دهیاران به‌عنوان سرحلقه مدیریت بحران در روستاها تا حدود بسیار زیرساخت‌های لازم را مهیا کرده و با بهره‌مندی از ظرفیت‌های بومی در این خصوص آمادگی کامل دارند، همچنین تمام دهیاری‌های بخش مرکزی به امکانات مدیریت بحران تجهیز شده‌اند.

بخشدار مرکزی کاشمر افزود: در این راستا امکانات لازم از جمله کپسول آتش‌نشانی، چراغ‌ قوه، کابل دوره‌گرد، موتور برق، اره موتوری، پیکور، کف‌کش، لجن‌کش، لباس و چکمه، بیل، کلنگ، طناب، شلنگ، تابلو هشدار دهنده و نوار خطر به اندازه نیاز برای تمام روستاها تهیه شده است.

وی ادامه داد: بخش خصوصی نیز با ماشین‌آلات لودر، گریدر، تراکتور، بیل مکانیکی، کامیون و تانکر آمادگی خود را برای همکاری در زمان وقوع بحران‌ با مجموعه بخشداری اعلام نموده‌ و در این زمینه تفاهمنامه‌ای به امضا رسیده است.   

وی هم‏چنین لایروبی مسیل‌ها و ترمیم دیوارهای ساحلی و حفاظتی و بازدید مستمر از نقاط بحرانی را از دیگر برنامه‌های ستاد بحران بخشداری مرکزی عنوان کرد و گفت: ۶ تیم امداد و نجات روستایی در روستاهای معین در حال راه اندازی است.

کاشمربا ۲ بخش مرکزی و کوهسرخ در ۲۲۸ کیلومتری مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =