همایش ملی تئاتر خیابانی سردار آسمانی در کرمان آغاز بکار کرد

کرمان - ایرنا - همایش ملی تئاتر خیابانی سردار آسمانی عصر امروز(پنحشنبه) با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان در گلزار شهدای شهر کرمان و در جوار مزار سپهبد شهیدحاج قاسم سلیمانی آغاز بکار کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در آیین افتتاح همایش ملی تئاتر خیابانی سردار دلها گفت : سردار سلیمانی در میدان جهاد نقش خود را به خوبی بازی کرد و در نهایت به درجه رفیع شهادت نائل شد و این مراسم تنها افتتاحیه همایش ملی تئاتر خیابانی نیست، بلکه مراسم عرض ارادت هنرمندان ما به سردار آسمانی شهید حاج قاسم سلیمانی است.

محمد رضا علیزاده افزود: همایش ملی تئاتر خیابانی با عنوان  سردار آسمانی در تهران و چندین استان برگزار می‌شود و دبیرخانه این همایش برای پاسداشت و احترام به سردار شهید حاج قاسم سلیمانی مراسم افتتاحیه همایش را جنب مزار این شهید والامقام برگزار می کند.

وی تاکید کرد: جامعه فرهنگی و هنری کرمان از همان لحظات نخست خبر شهادت سردار سلیمانی عزادار و داغدار شد  و در این مدت ده‌ها برنامه فرهنگی و هنری در این مدت برگزار شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تصریح کرد: همایش ملی تئاتر خیابانی سردار آسمانی در ۱۰ شاخه و با حضور ۱۶ اثر شامل  ۱۲ اثر در بخش اصلی، سه اثر ویژه مساجد و یک اثر در بخش ویژه اجرا می‌شود.

همایش ملی تئاتر سردار آسمانی از دهم تا ۲۳ بهمن در تهران و چند استان دیگر کشور برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =