بخش زیادی از طرح‌های افتتاحی دهه فجر اصفهان به گردشگری اختصاص دارد

اصفهان- ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: با توجه به اینکه اصفهان قطب گردشگری کشور شناخته می شود، بخش زیادی از طرح‌های افتتاحی دهه فجر در استان به گردشگری اختصاص دارد.

حجت‌الله غلامی روز پنجشنبه در مراسم گشایش بخشداری "گرکن جنوبی" از توابع شهرستان مبارکه افزود: با استفاده از صنعت پاک گردشگری می‌توانیم اصفهان را بیش از پیش توسعه دهیم تا رضایتمندی شهروندان هم حاصل شود.

وی اظهار داشت: امسال همزمان با هفته دولت یکهزار و ۷۲۳ طرح با ۲ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید و در دهه فجر نیز یکهزار و ۸۲۶ طرح عمرانی با اعتبار ۲ هزار و ۳۷۵ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت:با وجود کاهش شدید اعتبارات و درآمدهای نفتی در استان و کشور، تلاش شده تا طرح‌ها را با استفاده از درآمدها و منابع استانی به نتیجه برسانیم.

وی تصریح کرد: طرح‌های عمرانی بطور معمول در طول سال بهره‌برداری می‌شوند و طرح‌های عمرانی که نفع آنها به مردم می‌رسد را معطل نمی‌گذاریم.

غلامی اضافه کرد: افتتاح طرح‌های عمرانی در استان اصفهان بر اساس برنامه تدوین شده در ۲ بازه زمانی هفته دولت و دهه فجر و در هر ۲۴ شهرستان انجام می شود.

معاون استاندار اصفهان با اشاره به افتتاح ساختمان بخشداری گرکن جنوبی گفت: وجود اینگونه ساختمان‌ها در راستای تکریم ارباب رجوع و خدمات بیشتر به شهروندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با بهره برداری از ساختمان بخشداری، رسالت و مسوولیت بخشدار در قبال شهروندان دوچندان خواهد شد.

عملیات ساخت ساختمان بخشداری گرکن با اعتبار اولیه ۱۲۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه هزار و ۱۶۰ مترمربع  از سال ۹۶ آغاز شد و در زمان حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گرکن جنوبی با ۲ شهر و ۱۵ روستا، یکی از بخش‌های تابع شهرستان مبارکه در استان پنج میلیون نفری اصفهان است.

شهرستان مبارکه در ۵۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =