سه واحد آموزشی در شادگان به بهره‌برداری رسید

آبادان - ایرنا - سه واحد آموزشی با ۱۸ کلاس درس و اعتبار ۳۹ میلیارد ریال پنجشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان افتتاح شد.

به گزارش ایرنا معاون وزیر آموزش و پرورش در این آیین گفت: آموزش و پرورش شهرستان شادگان با وجود آمار دانشآموزی بالا با محرومیت‌ها و مشکلات عدیده ای مواجه است و نیاز به توجه ویژه مسوولان دارد.

خسرو ساکی اظهار داشت:مدارسی که افتتاح شد به لحاظ معماری استحکام بنا و تیپ ساختمانی مهندسی ساز است که سالها می تواند مورد استفاده قرار گیرد و نسل های مختلفی در این مدارس با رفاه و آرامش تحصیل خواهند کرد.

ساکی تصریح کرد: علاوه بر ساخت مدارس این موسسه اقدام به جذب و تربیت معلم می کند تا معلمان بومی تحت آموزش علوم تربیتی قرار گیرند و آنها را به عنوان معلم با صلاحیت و متعهد تحویل آموزش و پرورش دهد.
نماینده ولی فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز نیز در این آیین گفت: اقدامات موسسه راه ایمان در سخت افزار و نرم افزار از اقدامات موفق و بزرگ فرهنگی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد افزود: این موسسه در اقدامات جهادی ورود می کند که بستر سازی فرهنگی به شمار می رود.
وی اظهار داشت: تعلیم معلمان نیز یکی دیگر از اقدامات فرهنگی این موسسه است که خروجی آن تربیت دانش آموزان در نقاط محروم است.
وی تصریح کرد: بهترین اقدام در مقوله فرهنگ پرداختن به مدرسه سازی و تعلیم معلم است زیرا دانش آموزان آینده کشور را رقم می زنند.
امام جمعه اهواز گفت: موسسه راه ایمان توانسته ورود جدی به این مقوله داشته و معلمان را به صورت ویژه تربیت می کنند.

افزون بر ۴۰ هزار دانش آموز در ۳۱۲ مدرسه استان خوزستان مشغول تحصیل هستند که از این تعداد، ۲۰۸ مدرسه مربوط به مقطع ابتدایی است و بالغ بر ۱۱۰ مدرسه نیز به صورت چندپایه اداره می‌شوند.

یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در استان خوزستان مشغول به تحصیل هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =