طرح معامله قرن نقاب از چهره منافقانه برخی حاکمان منطقه برداشت

تهران- ایرنا- فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در بیانیه‌ای طرح معامله قرن را محکوم کرد و افزود: طرح معامله کثیف قرن، تنها یک وجه مثبت داشت و آن اینکه نقاب از چهره منافقانه برخی حاکمان منطقه برداشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فراکسیون امید مجلس شورای مجلس شورای اسلامی، این فراکسیون عصر پنجشنه با صدور بیانیه ای درباره طرح موسوم معامله قرن عنوان کرد: این روزها دست‌های شیاطین منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای به نشانه اتحاد، بر روی گوی سفید طرح اهریمنی «معامله قرن» قرار گرفته‌اند؛ طرحی که طبق آن سرزمین‌های ملت فلسطین در روز روشن‌ دزدیده می‌شوند.

در این بیانیه تصریح شده است: رییس‌جمهور بی‌منطق آمریکا بار دیگر ثابت کرد که برای خوش خدمتی به رژیم صهیونیستی از هیچ خباثتی ابایی ندارد و بدنامی و منفور شدن بیش از پیش نزد ملت‌های آزاده جهان را برای خوش‌آمد لابی منفور صهیونیستی به جان می‌خرد.

این بیانیه می افزاید: امروز ملت فلسطین و دیگر کشورهای منطقه، متوجه شده‌اند که‌ در برابر ‌مستبدان و زورگویانی که تنها منافع پلید خود برایشان مهم است، راهی جز مقاومت باقی نمانده است.

فراکسیون امید در بیانیه خود تصریح کرد: معامله کثیف قرن، تنها یک وجه مثبت داشت و آن اینکه نقاب از چهره منافقانه برخی حاکمان منطقه برداشت؛ آنها که در خفا با این طرح همراهی کردند و روز رونمایی از آن، پایکوبان به استقبال کلاهبرداری قرن رفتند یا با سکوتشان با این طرح شیادانه همراهی کردند.

این بیانیه تاکید دارد: امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و اتحاد جهان اسلام هستیم؛ حاکمان منطقه‌ای هنوز هم فرصت دارند تا مُهر ننگین نفاق را از پیشانی خود بزدایند و به جمع ملت‌های آزاده بپیوندند تا با همفکری همه جهان اسلام، نقشه راهی برای مقابله با چنین طرح‌های شیطانی ترسیم شود؛ چرا که امروز «معامله قرن» است و با شکست آن، در آینده طرحی دیگر با یک نام شیادانه دیگر برای کلاهبرداری از ملت فلسطین ارائه می‌کنند.

در پایان این بیانیه آمده است: فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با محکوم کردن طرح معامله قرن که بیشتر به راهزنی قرن شبیه است، از دولت و به خصوص وزارت خارجه می‌خواهد با تمام قوای دیپلماتیک این طرح اهریمنی را در مجامع بین‌المللی به چالش بکشد و همه نیرو و توان خود را برای اتحاد جهان اسلام و تبدیل شدن به امت واحده برای مقابله با دشمن مشترک به کار بندد.

معاملهٔ قرن یا «طرح صلح ترامپ» پیشنهاد صلح بین رژیم اسرائیل و فلسطین به منظور حل و فصل منازعه فلسطین-اسرائیل است که توسط دونالد ترامپ رئیس‌جمهور ایالات متحده مطرح شد. این طرح به ابتکار «جرد کوشنر» مشاور ارشد آمریکا تدوین شده‌است. رسانه های مختلف از این طرح به عنوان «معامله قرن» یاد کرده‌اند. طبق این طرح، رژیم صهیونیستی در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و قطعنامه‌های شورای امنیت، و الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغال‌شده به خاک خود، با تشکیل دولت نیمه مستقل فلسطینی موافقت می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =