۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 83653670
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

 ۹ تشکل سیاسی بحرینی با معامله قرن ترامپ مخالفت کردند

تهران – ایرنا – منابع خبری روز پنجشنبه گزارش دادند: ۹ تشکل و جمعیت سیاسی بحرینی با انتشار بیانیه‌ای مخالفت خود را با طرح صلح دونالد ترامپ رییس‌جمهوری آمریکا موسوم به «معامله قرن» اعلام کردند.

به گزارش پایگاه خبری مرآة البحرین، در بیانیه تشکل های سیاسی بحرینی آمده است: این طرح بزرگ‌ ترین عملیات دستبرد به حقوق ملت فلسطین و حذف آرمان فلسطین است.

براساس این گزارش، تشکل ها و جمعیت های «المنبر الوطنی الاسلامی»، «الأصاله»، «الصف الإسلامی»، «تجمع الوحدة الوطنیة»، «التجمع الوطنی الدیمقراطی الوحدوی»، «المنبر التقدمی»، «التجمع القومی»، «التجمع الوطنی الدستوری»، «الوسط العربی الإسلامی» این بیانیه را منتشر کردند.

در این بیانیه همچنین از رژیم‌های عربی و اسلامی، سازمان همکاری اسلامی، اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس خواسته شده است تا مواضعی همسو با اصول امت اسلامی در قبال مساله فلسطین و خواست ملت فلسطین برای حمایت از حقوق آن ها و حمایت از مواضع رسمی و مردمی فلسطین در مخالفت با این طرح اتخاذ کنند.

این در حالی است که رژیم آل خلیفه بحرین از معامله قرن ترامپ حمایت کرده و سفیر این کشور در آمریکا در مراسم رونمایی این طرح در واشنگتن حضور داشت.

روز سه‌شنبه، «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا برای نخستین بار از طرح سازش خود موسوم به  «معامله قرن» در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در کاخ سفید پرده برداشت.

وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

طرح معامله قرن خواستار چشم‌ پوشی پناهندگان فلسطینی ساکن کشورهای عربی به ویژه لبنان از حق بازگشت به سرزمین خود است؛ طرحی که بر خلاف مفاد قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل است.

این طرح هم چنین در پی الحاق قدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به رژیم صهیونیستی است.

به دنبال انتشار معامله قرن بسیاری از شخصیت‌ها، مقام‌های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان این طرح را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =