رتبه نخست آذربایجان شرقی در واحدهای توسعه داده شده

تبریز- ‌ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در ۱۰ ماهه امسال ١٢٧ واحد صنعتی استان مجوز توسعه گرفته‌اند، گفت: استان در تعداد واحدهای توسعه داده شده رتبه اول کشور را دارد.

به گزارش ایرنا،  محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی آذربایجان شرقی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، اظهار کرد: در تعداد جوازهای صادره نیز آذربایجان شرقی رتبه دوم کشور را کسب کرده و در مجموع رونق اقتصادی استان پا گرفته است.

وی افزود: در بخش صنعت، معدن و تجارت نیز روند رو به بهبود بوده و بر این اساس صادرات آذربایجان شرقی در سال جاری ٢ برابر شده است.

‌ پورمحمدی همچنین یادآور شد: بر این اساس با توسعه اقتصادی استان روند طرح ها و اقدامات استان در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز ۷۵ درصد پیشرفت دارد.

‌وی ادامه داد: ‌ با این وجود باید طرح های اقتصاد مقاومتی آذربایجان‌شرقی بازنگری شده و طرح های جدیدی اضافه شود.

‌ استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت: در خصوص بازار اوراسیا نیز موضوع جدی گرفته شده طوری که در خصوص مجوزهای صادره در این ارتباط آذربایجان شرقی، استان دوم کشور است.

‌ پورمحمدی همچنین در این جلسه خواستار ایجاد نمایندگی دبیرخانه اوراسیا در آذربایجان شرقی و تفویض اختیارات در این خصوص شد.

معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گفت: ۱۲ مجوز خودروسازی در استان وجود دارد که برخی فعال و برخی غیرفعال هستند.  

علی جهانگیری اظهار کرد: ۴۰ درصد قطعات خودروی سمند به ایدم تبریز سفارش داده شده و ظرفیت مناسب اکسل سازی نیز در آذربایجان شرقی وجود دارد و امکان طراحی کلیه خودروهای سمند و سورن در سایت تبریز وجود دارد.  

وی با بیان اینکه ۲.۵ میلیارد دلار صادرات در حوزه قطعه سازی داریم، افزود: تولید آمبولانس نیز برای تولید به ایران خودرو در نظر گرفته شده که در حال مذاکره می باشند.  

 به گزارش ایرنا، همچنین در این جلسه پروانه بهره برداری شهرک کیف و کفش چرم تبریز به خانه صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی ارائه و مدیران کل حوزه های صنعت، معدن، تجارت، آب منطقه ای، برق منطقه ای، شهرک های صنعتی و علوم پزشکی مسائل خود را با وزیر صمت در میان گذاشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =