خون شهدای دوران دفاع مقدس سبب بقای نظام و انقلاب شد

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: خون شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس سبب بقای هر چه بیشتر نظام و انقلاب شد و دین مبین اسلام را نیز بیمه کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی روز پنجشنبه در نخستین یادواره ۵۰ شهید طایفه مشایخ کهگیلویه و بویراحمد و آیین گرامیداشت شهید سردار قاسم سلیمانی در یاسوج با اشاره به قداست، مقام و منزلت والای شهدا، اظهار داشت: اندیشه ها، انگیزه ها، اهداف و آرمان های شهیدان الهی و متعالی بود.

وی به ولایتمداری مثال زدنی شهدا اشاره کرد و افزود: شهیدان به طور آگاهانه و به فرمان امام خمینی (ره) راهی جبهه ها شدند تا مقابل دشمنان ایستاده و از دین مبین اسلام، نظام و انقلاب دفاع کنند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: شهدا در مقابل نظام سلطه ای ایستاده و خون خود را نثار کردند که سران آنها اهل توحش بوده و بویی از انسانیت نبرده اند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: شکوه، مجد، عزت و عظمت کنونی ایران اسلامی به برکت خون شهدا و رشادت های مثال زدنی رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.

وی ابراز داشت: دشمنان تلاش می کنند که ملت ایران راه شهدا را فراموش کرده و آن را ادامه ندهند اما به لطف الهی این توطئه شوم نیز بی اثر می ماند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: ایران مقتدر و عزتمند همواره ضربه های مهلکی را بر پیکر دشمنان وارد کرده و در آینده نیز اینگونه خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: ملت ایران حضور گسترده ای در آیین تشییع پیکر شهید سردار قاسم سلیمانی داشتند به طوری که برای دشمنان رعب آور و برای دوستان افتخارآفرین بود.  

وی افزود: محافل و مجالس باشکوهی برای گرامیداشت یاد و نام این شهید والامقام و همرزمانش در ایران، عراق و کشورهای مختلف دنیا برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: برگزاری یادواره شهدا و زنده نگهداشتن یاد و نام آنان اهمیت ویژه ای دارد.

حسین کلانتری اظهار داشت: در مورد ارزش والای شهادت همین بس که اوج کمال انسانیت است و هیچ نیکی بالاتر از آن وجود ندارد.

وی افزود: شهادت عامل ایجاد بصیرت و آگاهی هر چه بیشتر در جامعه است و پیام هایی مهم شامل آزادگی، ظلم ستیزی، دشمن شناسی و مبارزه با استکبار جهانی دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمنان هنوز برکت خون شهدا و تأثیرگذاری همه جانبه آن بر ملت ایران و مسلمانان جهان را درک نکرده اند.

کلانتری عنوان کرد: شهادت سردار قاسم سلیمانی اتحاد گسترده ای بین ملت ایران و مسلمانان جهان ایجاد کرد.

وی ابراز داشت: سران آمریکا و نظام سلطه پس از ترور سردار قاسم سلیمانی و همرزمانش نه تنها به هیچ کدام از اهداف شوم خود نرسیدند بلکه ترس و وحشت نیز در آنان بوجود آمد.

جانشین فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: سران استکبار جهانی توان تحمل نظام و انقلاب را نداشتند زیرا منافع نامشروع آنان را در منطقه خاورمیانه و برخی کشورهای اسلامی به مخاطره انداخت.

سرهنگ جهانگیر انصاری اظهار داشت: به همین دلیل نیز با حمایت همه جانبه از رژیم بعث عراق جنگ نابرابری را علیه ایران اسلامی آغاز کردند که هشت سال طول کشید.

وی افزود: رزمندگان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس با کمترین امکانات و تجهیزات نظامی مقابل شرق و غرب ایستاده و اجازه تصرف یک وجب از خاک کشور را به بیگانگان ندادند.

جانشین فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دشمنان در چهار دهه اخیر در معادلات و محاسبات خود نسبت به ملت ایران دچار اشتباه فاحش شده اند زیرا غیرت دینی و ملی و روحیه استکبارستیزی و شهادت طلبی تحسین برانگیز آنان را به خوبی نشناخته اند.

سرهنگ انصاری با اشاره به اینکه ایران اسلامی هم اینک در اوج عزت، صلابت و اقتدار است، عنوان کرد: سران استکبار جهانی با وجود پذیرفتن شکست های متعدد در چهار دهه اخیر باز هم از مقابله با نظام و انقلاب دست برنمی دارند که این امر حماقت آنان را نشان می دهد.

وی ابراز داشت: ایران اسلامی به برکت خون شهدا و با وجود انواع توطئه های شوم و تحریم های ظالمانه دشمنان عزتمند و مقتدر بوده و یکی از امن ترین کشورهای دنیاست.

سرهنگ انصاری گفت: ملت ایران و مردم کهگیلویه و بویراحمد در عرصه های مختلف و گردنه های دشوار از جمله دوران دفاع مقدس توانسته اند سربلند بیرون آیند و امروزه نیز استمرار راه شهدا از سوی مردم و مسؤولان اجرایی ضروری است.

وی اظهار داشت: سردار قاسم سلیمانی به عنوان یکی از سربازان ولایت با پرورش تعدادی مجاهد و کمک به جبهه مقاومت توانست گروهک تروریستی داعش که مورد حمایت همه جانبه نظام سلطه بود را در کشورهای اسلامی عراق و سوریه نابود کند.

سرهنگ انصاری افزود: سران استکبار جهانی پس از دریافت این سیلی محکم از جبهه مقاومت و سردار قاسم سلیمانی اقدام به ترور ناجوانمردانه او و همرزمانش کردند.

کهگیلویه و بویراحمد در دوران هشت سال دفاع مقدس یک هزار و ۸۸۰ شهید، ۳۱۷ آزاده و افزون بر ۹ هزار جانباز تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha