۶۰ نفر داوطلب حضور در لیست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی شدند

مشهد- ایرنا- نایب رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: بیش از ۶۰ نامزد انتخاباتی اصولگرا سابقه فعالیت خود را به این شورا ارائه کرده‌اند که هشت نفر آنان زن هستند.

حمیدرضا ترقی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران در مشهد افزود: ارزیابی حدود ۴۵ نفر از این تعداد برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز شده که پس از بررسی سوابق آنان پنج نفر برای مشهد و ۱۳ نفر برای دیگر شهرستان‌های استان تا نیمه دوم بهمن انتخاب می‌شوند.

وی با اشاره به ترکیب اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: این تشکل دارای چهار ضلع شامل یاران انقلاب، نخبگان حوزه و دانشگاه و فعالان فرهنگی و اجتماعی و سیاسی است.

وی گفت: این شورا همچنین دارای ۶ کمیته تدوین شاخص‌ها، تطبیق شاخص‌ها با نامزدها، داوری، انصراف، شهرستان‌ها، پشتیبانی و اجرایی است. 

ترقی افزود: رویکرد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، جوانگرایی است که در قالب شاخص‌هایی که برای ارزیابی تدوین شده، امتیازهای ویژه‌ای به نامزدهای جوان انتخابات مجلس یازدهم اختصاص یافته است.

بر اساس اعلام ستاد انتخابات خراسان رضوی از مجموع هزار و ۵۴ داوطلب نامزدی نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان ۴۷ درصد معادل ۴۹۷ نفر از سوی شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند، ۲۷۳ نفر معادل ۲۶ درصد از این افراد رد صلاحیت شده و همچنین صلاحیت ۲۸۴ داوطلب از سوی شورای نگهبان احراز نشده است.

۵۱۴ نفر از این تعداد داوطلب نامزدی نمایندگی مجلس از حوزه انتخابیه مشهد و کلات شدند که از این تعداد ۲۶۰ نفر تایید صلاحیت و ۱۱۶ نفر رد صلاحیت شدند، همچنین شورای نگهبان صلاحیت ۱۳۸ داوطلب را در این حوزه انتخابیه احراز نکرده است.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند. استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.

حوزه مشهد و کلات با پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر شمار جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی است.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ماه امسال برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =