۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83653614
۰ نفر

برچسب‌ها

امنیت اشتغال  نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد

رشت - ایرنا- رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان با اشاره به ضرورت تلاش دولت ها در حوزه اشتغال گفت: ایجاد اشتغال و حفظ امنیت اشتغال موجود نقش موثری در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

جلال الدین محمد شکریه روز پنجشنبه در اجلاس اتاق اصناف مرکز گیلان در رشت افزود:  اگر دولت بستر مناسب را در تعامل اقتصادی، بانکی، تأمین اجتماعی و کار و رفاه اجتماعی ایجاد کند اصناف می توانند تأثیرگذاری خود را در تولید امنیت با ایجاد اشتغال مولد بیش از پیش به منصه ظهور برسانند.  
وی ادامه داد : دولت به عنوان نماینده حاکمیت بایداقداماتی چون وضع قوانین جدید و حذف قوانین بازدارنده در جهت رشد و شکوفایی اصناف حرکت کند تا شرایط برای فعالیت های مناسب اصناف ایجاد شود که این خود موجب ایجاد امنیت متوازن در کشور خواهد بود.  
نائب رئیس اول اتاق اصناف کشور، شاهراه امنیت اقتصادی را در گرو تأمین امنیت فیزیکی و روانی جامعه که توسط پلیس به وجود می آید، عنوان و تصریح کرد : اگر در بحث اشتغال هزینه نکنیم ناچاریم برای رفع بزهکاری های اجتماعی و اقدامات تأمینی هزینه نمائیم.  
رئیس اتاق اصناف مرکز گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به چالش های پیش روی اصناف تأکید کرد : هرچه پلیس مقتدر تر باشد فضایی با امنیت بالا برای اصناف ایجاد خواهد شد و روند اقتصادی تسهیل می شود.  
فرمانده نیروی انتظامی گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه در هر استانی که حضور یافته با اصناف و بازاریان تعامل مثبتی داشته است، تصریح کرد : با همفکری و خرد جمعی می توان نسبت به حل مشکلات اقدام کرد.  
سردار عزیر الله ملکی با  اشاره به اینکه حفظ جان، مال و ناموس مردم جزو  تعهدات و وظایف ذاتی نیروی انتظامی است، تاکید کرد :  در این حوزه  با کسی تعارف نداریم و براساس وظایف مان عمل خواهیم کرد.
وی با تأکید بر این اینکه وقتی چرخ اقتصادی کشور بچرخد، مشکلات جامعه نیز کمتر می شود،   اظهار داشت : اگر نتوانیم در حوزه امنیت مطالبات مردم و صنوف را انجام دهیم یعنی کاری نکرده ایم.  
سردار ملکی گفت : قرار ما این است که ما بیدار و هوشیار باشیم تا مردم راحت زندگی کنند واگر همراهی آنان را نیز  برای ایجاد امنیت در کنار خود داشته باشیم،   موفق تر خواهیم بود؛ ضمن آنکه در سایه تعامل و همکاری اصناف و پلیس  اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد.

حدود ۱۱۰  هزار واحد صنفی در گیلان فعال است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =