۲۵۰ میلیارد تومان طرح فجرانه در مراغه کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود

مراغه - ایرنا - معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه از کلنگ‌زنی و افتتاح ۷۶ طرح عمرانی و خدماتی با ۲۴۹ میلیارد و ۷۸۵ میلیون تومان اعتبار در دهه فجر امسال در این شهرستان خبرداد.

حمید شکری روز پنج‌شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: از مجموع این طرح هاٰ ۶۵ طرح افتتاح و ۱۱ طرح  نیز کلنگ زنی می شود.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح ها، ۳۶ میلیارد و ۵۱۹ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی، ۹ میلیارد و ۳۵۱ از محل اعتبارات استانی، ۴۸ میلیارد و ۴۴۵ میلیون تومان از سایر منابع و نیز ۱۵۵ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان نیز از محل تسهیلات بانکی و اعتباری هزینه شده و یا خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای کلنگ زنی ۱۱ طرح عمرانی و تولیدی نیز  ۱۶۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان هزینه خواهد شد.

شکری گفت: همچنین برای افتتاح و بهره بردرای از ۷۶ طرح عمرانی، خدماتی و تولیدی در این شهرستان حدود ۸۵ میلیارد و ۶۳۵ میلیون تومان هزینه شده است.

وی افزود:  این طرح ها در بخش های عمران و مسکن روستایی، آموزش و پرورش، کشاورزی، تولیدی، گاز، برق، آب و فاضلاب، عمران شهری، دانشگاه، علوم پزشکی، راهداری و حمل و نقل جاده ای و پست بانک بوده است.

وی اضافه کرد: با بهره بردرای از این طرح ها، در آینده نزدیک شاهد توسعه زیرساخت ها و نیز اشتغال زایی پایدار در شهرستان خواهیم بود.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =