وزیر ورزش و جوانان: اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا سیاسی بود

 شیراز- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد :اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا(  AFC ) کاملا سیاسی و غیر حرفه ای بود اما نتوانست مانع صعود تیم‌های استقلال تهران و شهر خودرو مشهد شود.

مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح چند پروژه ورزشی در شهرستان خنج از توابع استان فارس در گفت وگو با خبرنگاران افزود: دو تیم بزرگ کشورمان با اقتدار موجب سربلندی و عزت کشور شدند در حالی که میزبانی حق مسلم تیم‌های ایرانی در مرحله حذفی ( پلی آف )  رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بود.

وی اضافه کرد: با وجود همه این سختی ها و محدودیت‌ها بازیکنان استقلال و شهرخودرو با نتایج خیره کننده سه تیم از کشورهای کویت، قطر و بحرین را شکست دادند و کرامت مردم ایران را به تصویر کشیدند. 

  ۸۵ هزار مترمربع به فضای ورزشی فارس اضافه می شود

وزیر ورزش و جوانان همچنین در ادامه سخنانش  به افتتاح ۶۱ ورزشی در استان فارس  به ویژه در مناطق محروم  در دهه مبارک فجر اشاره کرد و افزود: با افتتاح این پروژه ها  ۸۵ هزار متربع به فضای ورزشی این استان اضافه می شود.

سلطانی فر ادامه داد: بخشی  از اعتبار این پروژه ها توسط خیرین تامین شده است که آنها نقش زیادی در توسعه زیرساخت های ، فرهنگی، ورزشی ، بهداشتی و آموزشی داشته اند که جای تقدیر دارد .

او با بیان اینکه آماده شدن زیر ساخت ها زمینه شکوفایی و بروز استعدادهای  مناطع روستایی و محروم  را فراهم می کند، اظهار داشت: امیدوارم شاهد خلاقیت جوانان این منطقه در رقابت داخلی و خارجی باشیم.

در سفر وزیر ورزش سالن ورزشی چاه طوس و سیف آباد از توابع شهرستان خنج  با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

همچنین در ادامه سفر دو روزه وزیرورزش و جوانان قرار است در شهرستانهای  فسا و کازرون نیز چند پروژه ورزشی به بهره برداری برسد.

دیدار با جوانان و ورزشکاران و بازدید از سالن ۶ هزار نفره شیراز از دیگر برنامه های  وزیر ورزش و جوانان در استان فارس است.

اخبار مرتبط