استاندار کرمانشاه: دولت از تحریم‌ها فرصت ساخت

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: با وجود فشارهای گسترده تحریم‌ها، دولت توانسته است از این تهدیدها فرصت‌سازی کند و این حجم گسترده از خدمات را ارایه دهد.

هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست با ائمه جمعه استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: این هماهنگی و همدلی بی مانندی که در استان کرمانشاه وجود دارد، به برکت حضور حضرت آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه فراهم شده است.
وی تاکید کرد: همه باید تلاش کنیم این وحدت همچنان تداوم یابد زیرا اگر موفقیتی حاصل شده، در سایه همین هماهنگی و وحدت بوده است. 
استاندار کرمانشاه در ادامه سخنانش عنوان کرد: انتخابات یک امتحان بزرگ است و همه قدرت های بزرگ دنیا نظاره گر این رویداد عظیم هستند.
بازوند با اشاره به اینکه انتخابات، صحنه نمایش اقتدار نظام اسلامی است؛ تاکید کرد: حضور همیشگی و پررنگ مردم در انتخابات های مختلف، مایه اقتدار نظام در صحنه های بین المللی بوده است و بی گمان در این دوره نیز این‌چنین خواهد بود.
وی تصریح کرد: همه باید تلاش کنند زمینه های شرکت گسترده مردم را در انتخابات دوم اسفندماه فراهم کنند.  
استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم بی طرفی کامل مجریان انتخابات، اظهارداشت: رای مردم در واقع امانتی است که نزد مجریان سپرده می شوند و باید نتیجه این رای با نهایت امانت داری و صحت و سلامت اعلام شود. 
بازوند در ادامه سخنانش خدمات نظام جهوری اسلامی در طول چهار دهه گذشته را بسیار گسترده و عظیم توصیف کرد و اظهارداشت: رژیم پهلوی درآمدهای عظیم نفتی را به جای توسعه زیرساخت ها در نقاط محروم و روستاها، صرف برپایی جشن های بیهوده و ریخت و پاش های بی حاصل می کرد.
وی ادامه داد: در زمان پهلوی روستاها حتی از امکان راه ارتباطی اولیه و بهداشت برخوردار نبودند ولی امروز در چهل و یکمین سالگرد انقلاب روستاهای ما نه تنها دیگر دغدغه زیرساخت های آب و برق و راه و بهداشت ندارند بلکه به سطحی رسیده اند که دغدغه آن ها سرعت پایین اینترنت است و این نشانگر گستردگی خدمات نظام جمهوری اسلامی به روستاها است.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: تا سال ۹۲ تعداد ۲۰۹ روستا در استان کرمانشاه از نعمت گاز برخوردار بودند ولی با تلاش های گسترده صورت گرفته در سال ۹۸ این تعداد به هزار و ۳۲۱ روستا رسیده است. 
بازوند در بخش دوم سخنانش بیانیه گام دوم انقلاب را یک سیاست راهبردی و جامع برای ۴۰ ساله دوم انقلاب قلمداد کرد و گفت: امیدآفرینی و نگاه ویژه به جوانان انقلابی و تلاشگر، ۲ بخش مهم از گام دوم انقلاب را تشکیل می دهند. 
وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ۴۱ سال تمام خدمت افتخارآفرین انجام داده است که بیان این خدمات گسترده و ارزشمند موجب امیدآفرینی و ایجاد دلگرمی در میان دوستداران نظام می شود. باید این امید و اطمینان را به مردم داد که کشور در شرایط خوبی است و جای هیچ نگرانی نیست.