۱۶ هزار و ۲۰۰ طرح در مجموعه وزارت کشور به بهره‌برداری می‌رسد

اصفهان- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: ۱۶ هزار و ۲۰۰ طرح امسال همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر با ارزش بیش از ۵۶۰ هزار میلیارد ریال بهره‌برداری می‌شود.

مهدی جمالی‌نژاد روز پنجشنبه در آیین گشایش بخشداری گرکن جنوبی از توابع شهرستان مبارکه اظهار داشت: ۸۰ هزار طرح نیمه تمام در کشور وجود دارد که تعدادی از آنها به مرور در مناسبت‌های گوناگون و بیشتر آنها در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی بیان کرد: عملیات اجرایی ۴۰ هزار طرح کم هزینه و زودبازده نیز با همکاری بسیج سازندگی آغاز و ۱۷ هزار مورد بهره‌برداری شده است و ۶ هزار مورد از این طرح‌ها نیز همزمان با دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در ادامه تصریح کرد: اقدام‌های زیادی در سال گذشته از سوی دولت صورت گرفته که اطلاع‌رسانی مناسبی در مورد آنها انجام نشده است.

وی تشریح کرد: ۱۶۰ هزار واحد مسکونی خسارت دیده از سیل در بازه زمانی کمتر از یک‌سال گذشته از سوی دولت بازسازی و نوسازی شد و همچنین عملیات نوسازی و بهسازی سایر این واحدها هم تا اردیبهشت سال آینده به پایان خواهد رسید.

جمالی‌نژاد یادآور شد: امسال به صورت هم‌زمان در ۲۴ استان کشور با سیل ویرانگر روبه‌رو شدیم که خسارت‌های زیادی را به همراه داشت و شرایط بسیار سختی را به وجود آورد.

وی با بیان اینکه کشور و نظام در درگیری‌های سیاسی و جناحی مظلوم واقع شده است، اضافه کرد: با وجود همه هجمه‌ها و بحران‌ها، مجلس و دولت امسال‌ در موارد گوناگونی مظلوم واقع شدند و خدمات آنها دیده نشد.

به گفته معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، شیرینی اجرای طرح‌ها و خدمات دولت و مجلس در کشمکش‌های سیاسی، جناحی و گروهی گم می‌شود.

وی ادامه داد: دشمنان کشور در تلاش هستند تا ما را در انزوای کامل در همه حوزه‌های ورزشی، سیاسی و فرهنگی قرار دهند و ما نباید خود تحریمی داشته باشیم.

جمالی‌نژاد افزود: امروز قطار طرح‌های عمرانی در کشور با شتاب و سرعت در حال حرکت است که امید می‌رود با هم‌گرایی، هم‌دلی و هم‌افزایی به توسعه و رونق بیشتر کشور بیانجامد.

عملیات ساخت ساختمان بخشداری گرکن با اعتبار اولیه ۱۲۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت سه هزار و ۱۶۰ مترمربع  از سال ۹۶ آغاز شد و در زمان حاضر ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گرکن جنوبی با ۲ شهر و ۱۵ روستا، یکی از بخش‌های تابع شهرستان مبارکه در استان پنج میلیون نفری اصفهان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =