دولت با حمایت‌های مالی خسارات‌ سیل سیستان و بلوچستان را جبران می‌کند

زاهدان- ایرنا- سرپرست وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت سعی دارد با حمایت‌های بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره خسارت‌های ناشی از سیل در مناطق سیل‌زده سیستان‌ و بلوچستان را جبران کند.

عباس کشاورز در ادامه سفر به استان سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه در بازدید از اراضی کشاورزی مناطق سیل‌زده فنوج اظهار داشت: بارندگی‌های سیل آسای اخیر خسارات زیادی در بخش کشاورزی بویژه قنوات، چاهک‌ها وکانال‌های آب وارد کرده است.
سرپرست وزارت جهاد کشاورزی‌ با بیان اینکه خسارت‌های وارد شده به زمین های کشاورزی سیستان وبلوچستان ۷۵۰میلیارد تومان برآورد شده است افزود: این میزان خسارت طبق مصوبه ای به ستاد بحران کشور برای پیگیری ارسال شده و در دست اقدام است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان نیز گفت: بیشتر منابع آبی زمین‌های کشاورزی استان از قنوات تامین می شود که در پی این بارندگی ها بیشتر قنواتی که در مسیر سیل قرار داشتند، تخریب یا خسارت جدی دیده اند.
غلام‌حیدر زورقی افزود: برای بازسازی چاه ها و قنوات تخریب شده مصالح و لوله مورد نیاز به مناطق آسیب دیده حمل شده است و امیدواریم در کوتاه ترین زمان ممکن آب به زمین‌های کشاورزی برسد.
فرماندار فنوج نیز اظهار داشت:بیشترین خسارات سیل اخیر در شهرستان فنوج به بخش کشاورزی وارد شده است.

مشتاق‌احمد ریگی افزود: براساس ارزیابی های تکمیلی ۹۷ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی این شهرستان وارد شده است.
وی ادامه داد: در شهرستان فنوج در مجموع ۴۲۰ هکتار زمین زراعی و باغی و ۱۳۰ رشته قنات و چاه تخریب شده است.

سرپرست وزارت جهادکشاورزی سه شنبه وارد زاهدان شد و پس از بازدید از طرح ۴۶ هزار هکتاری منطقه سیستان عازم جنوب سیستان و بلوچستان شد و قرار است از مناطق سیل زده در این منطقه بازدید کند.

شهر فنوج مرکز شهرستان فنوج در ۵۰۵ کلیومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =