سه میلیارد تومان طرح توسعه‌ای در آب و فاضلاب شهری مراغه اجرا شد

مراغه - ایرنا - معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار مراغه با اشاره به اجرای طرح‌های عمرانی در بخش آبفا در این شهرستان گفت: امسال سه میلیارد تومان طرح توسعه‌ای در آب و فاضلاب شهری این شهرستان اجرا شده است.

نقی مسکینی روز پنج‌شنبه در بازدید از تصفیه خانه آب و فاضلاب مراغه افزود: این طرح ها در راستای ارتقای ارائه خدمات و کیفیت افزایی تصفیه آب این شهرستان از محل اعتبارات داخلی این شرکت، اجرا شده است.

وی ادامه داد: توجه به توسعه زیرساخت های فنی و عمرانی در بخش آب از رویکردهای اساسی در این شهرستان بوده که در سال های اخیر با تلاش کارکنان شرکت اب و فاضلاب محقق شده است.

وی اضافه کرد: بهره گیری از امکانات و اعتبارات داخلی در این شرکت، زمینه ساز توسعه زیرساخت های آب و فاضلاب شهری با کمترین بودجه و هزینه مورد نیاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مراغه نیز گفت: اصلاح مخزن کلرمیک به عنوان یکی از حیاتی ترین بخش های تصفیه خانه پس از هشت سال اجرا شده است.

ابراهیم سلیمانی افزود: با اجرای این طرح و اصلاح مدارهای مکانیکال، ظرفیت آن از ۹۰ تن قبلی به بیش از ۱۷۴ تن افزایش یافته که می تواند در برابر تنش های آبی و وضعیت جوی به ویژه زمان های جاری شدن سیلاب مناسب باشد.

وی ادامه داد: توسعه سیستم گازرسانی برای بهبود وضعیت تزریق و استفاده به هنگام گاز کلر با ایجاد حرارت پایدار، از جمله طرح هایی است که در تصفیه خانه آب این شهرستان اجرا شده است.

سلیمانی اضافه کرد: راه اندازی و نصب ژنراتور تولید برق در مخزن آب قره برقع نیز اجرا شده که به بهره گیری از آن برق مورد نیاز هفت پمپ بزرگ آب تامین شده و حتی می توان از برق مازاد آن در شبکه توزیع برق نیز استفاده کرد.

وی افزود: همچنین تابلوهای کنترل PNC تصفیه خانه آب توسط کارکنان تلاشگر شرکت اب و فاضلاب مراغه بهسازی و مدرن سازی شده است.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =