پنج برنامه تبلیغی به مناسبت دهه فجر در اصفهان اجرا می‌شود

اصفهان- ایرنا- مدیر اداره فرهنگ و تبلیغ دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: پنج برنامه تبلیغی با رویکرد توجه به کودکان و نوجوانان، امیدآفرینی و تبیین گام دوم انقلاب به مناسبت ایام‌الله دهه فجر سال‌جاری در این استان برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام حامد اهتمام روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اصفهان افزود: برگزاری یک هزار نشست و جُنگ ویژه کودکان و نوجوانان در دوره ابتدایی و متوسطه اول با همکاری آموزش و پرورش و سازمان بسیج دانش آموزی نخستین محور برنامه‌های دهه فجر امسال است.

وی بیان کرد: اجرای برنامه "بچه‌های انقلاب" در نگارستان امام خمینی (ره) با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان و نگارستان امام خمینی (ره) از دیگر برنامه‌های این دهه تعیین شده که در این روزها میزبان یک هزار دانش‌آموز است.

مدیر اداره فرهنگ و تبلیغ دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، اعزام ۵۰۰ مبلغ به نقاط آسیب‌پذیر استان در قالب طرح "فاطمیات" با موضوع سبک زندگی حضرت زهرا (س) و تبلیغ حضور حداکثری در انتخابات پیش‌رو و اجرای برنامه "مسجد و انقلاب" در یک هزار کانون فرهنگی مساجد با موضوع سبک زندگی و ترویج فرهنگ فاطمی را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد.

وی اضافه کرد: امسال دوره "آشنایی با نظام سیاسی اسلام" با هدف آشنایی طلبه‌ها و مبلغان دینی با فلسفه سیاسی اسلام روزهای ۱۲ تا ۱۹ بهمن با حضور آیت‌الله سید منذر حکیم، حجت‌الاسلام احمد راهدار، محمد تقی سبحانی و رجبی دوانی در مرکز آموزش‌های کاربردی حوزه علمیه اصفهان برگزار خواهد شد.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان نیز در این نشست از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این دفتر از ۱۳ تا ۱۶ بهمن‌ماه خبر داد.

حجت‌الاسلام رسول احمدیان با اشاره به ترویج علم با گرایش جهادگونه به عنوان یکی از توصیه‌های رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم گفت: بر این اساس در نخستین سال آغاز گام دوم، نمایشگاهی از دستاوردهای شعبه اصفهان و پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی در حوزه علم و پژوهش در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: فعالیت‌های پژوهشکده الهیات و خانواده، موسسه علامه مجلسی، موسسه مجتهده امین، معاونت فرهنگ و تبلیغ شعبه اصفهان، مرکز ملی پاسخگویی و گروه فناوری دفتر در یک‌سال گذشته به نمایش گذاشته خواهد شد.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بیان کرد: گشایش این نمایشگاه ۱۳ بهمن با حضور دکتر لکزایی، رییس پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی قم برگزار می‌شود و در حاشیه آن از کتاب‌های جدید پژوهشکده مانند درس‌نامه اخلاق آیت‌الله مظاهری، پرسمان معاد و پرسمان طلاق رونمایی می‌شود.

احمدیان اضافه کرد: نشست علمی فلسفه سیاسی اسلام و گام دوم انقلاب، رویداد نقش پژوهش در تبلیغ دین، نشست مهارت‌های ارتباطی در سبک زندگی اسلامی، برگزاری یک کرسی تخصصی و دیدار با اهالی قلم، فروش آثار مکتوب و دیجیتال با تخفیف ویژه نیز برنامه‌های حاشیه‌ای این نمایشگاه است.

پژوهشگاه دفتر تبلیغات اسلامی قم با هدف پشتیباتی علمی از فعالیت های تبلیغی از سال ۸۴ فعالیت خود را در چهار رویکرد بنیادهای نظری و نظام متقن علوم اسلامی و انسانی، تعمیق ایمان دینی و مبارزه با فرق انحرافی، اخلاق خانواده، سبک زندگی و نظام سیاسی و اجتماعی اسلام و ایران آغاز کرد.

این پژوهشگاه با بهره‌گیری از ۱۲ پژوهشکده فعالیت های خود را دنبال می‌کند و پژوهشکده الهیات و خانواده یکی از پژوهشکده‌های وابسته مستقر در اصفهان است.

تولید دایره المعارف‌ها و دانش‌نامه‌ها، فرهنگ‌نامه‌ها، اصطلاح‌نامه‌ها، مجموعه آثار برخی دانشمندان اسلامی و اجرای کلان طرح‌های علمی با محور علوم اسلامی از جمله فعالیت‌های این پژوهشگاه به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =