فجرانه ۶ هزار میلیارد تومانی دولت در آذربایجان شرقی

تبریز- ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح ۱۳۶۵ پروژه عمرانی و اقتصادی با اعتباری افزون بر ۶ هزار میلیارد تومان همزمان با دهه فجر در این استان خبر داد .

محمدرضا پورمحمدی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح پروژه‌های قابل افتتاح استان در دهه فجر، گفت: از مجموع این پروژه‌ها، ۷۸۸ پروژه در مناطق شهری و ۵۷۷ پروژه در مناطق روستایی اجرا شده است و ۱۱۵ پروژه نیز جزو پروژه‌های ملی به شمار می‌آیند.

وی افزود: ۱۱۲ پروژه از پروژه‌های دهه فجر با اعتبار ۳۸۰۰ میلیارد تومان توسط شهرداری‌ها و ۳۷۷ پروژه با اعتبار ۷۰ میلیارد تومان توسط دهیاری‌های استان اجرا شده است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه از مجموع این پروژه‌ها، ۲۲۸ پروژه، اقتصادی و ۱۱۳۷ پروژه، عمرانی است، افزود: ارزش پروژه‌های اقتصادی، ۵۰۰ میلیارد تومان و ارزش پروژه‌های عمرانی بیش از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.

وی به مهم‌ترین پروژه‌های قابل افتتاح استان در دهه فجر نیز اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی ۴۵ سایت مخابراتی، آبرسانی به ۱۷ روستا و گازرسانی به ۹۵ روستا، نوسازی ۸۴۰۰ واحد مسکن روستایی، خط انتقال اتیلن از میاندوآب به تبریز، ۴۰ مدرسه و ۲۲ مرکز بهداشتی و درمانی شهری و روستایی، آبیاری نوین در ۶۳۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی استان، بهسازی راه دسترسی ۲۰ روستا، سه قطعه از بزرگراه خواجه- ورزقان، یک قطعه از بزرگراه صوفیان- شبستر و تعدادی از ایستگاه‌های باقی‌مانده خط یک متروی تبریز از جمله پروژه‌های مهمی هستند که دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.
 استاندار آذربایجان شرقی همچنین گفت: همزمان با دهه فجر امسال عملیات اجرایی ۶۲ پروژه نیز با اعتبار پیش‌بینی‌شده ۴۴۵ میلیارد تومان آغاز خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =