عاملان زنده‌گیری وحوش در خلخال دستگیر شدند

اردبیل_ایرنا _ سرپرست اداره حفاظت محیط زیست خلخال از شناسایی و دستگیری عاملان زنده‌گیری بزغاله‌های وحشی در این شهرستان خبر داد.

مهدی کسایی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: محیط‌بانان خلخالی در پی مشاهده تصاویر ویدیویی زنده‌گیری دو راس بزغاله وحشی در فضای مجازی با تحقیقات لازم و با همکاری همیاران محیط زیست متخلفان  را شناسایی کردند.

وی  بیان کرد: تحقیقات انجام گرفته در نهایت منجر به شناسایی ودستگیری  چهار نفر از عاملان زنده‌گیری  وحوش منطقه شده  و  متخلفان پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به محاکم قضایی  منطقه معرفی شدند.

کسایی با اشاره به اینکه مبادرت به صید و زنده‌گیری حیات وحش برابر قانون جرم محسوب می‌شود، گفت: شورای عالی حفاظت محیط زیست به استناد بند (چ) ماده ۳ قانون شکار و صید، بهای هر راس بزکوهی نر را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان ۲۵۰ میلیون ریال و بهای هر راس بز کوهی ماده ۷۵۰ میلیون ریال تعیین کرده است.

 وی افزود: پس از محکومیت قطعی متخلفان مبلغ ضرر و زیان وارده به محیط زیست از سوی شکارچیان متخلف به حساب حفاظت محیط زیست واریز می‌شود .

منطقه حفاظت شده آق‌داغ به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =