همزمان با دهه فجر ۵۴۲ پروژه در یزد  بهره برداری می‌شود

یزد - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد می‌گوید: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب، ۵۴۲ پروژه با یکهزار و ۹۰۰ میلیارد تومان هزینه و سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی، تولیدی ، کشاورزی ، گردشگری و عمران شهری و روستایی در استان افتتاح می‌شود.

محسن صادقیان روز پنجشنبه در ستاد دهه فجر( ۱۲ الی ۲۲ بهمن) استان که با حضور اعضا در دفتر نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه شهر یزد برگزار شد، افزود: همچنین عملیات اجرایی ۴۰ پروژه در مناطق شهری و روستایی در بخش‌های صنعتی، آموزشی ، گردشگری و عمرانی آغاز می‌شود.

وی  اظهارداشت: بیشتر طرح‌هایی که در دهه فجر در شهرستان های یزد، اشکذر، میبد، اردکان، تفت، ابرکوه، مهریز، خاتم، بهاباد و بافق بهره برداری می شود،اختصاص به بخش عمران شهری و روستایی استان دارد.

صادقیان اظهارداشت: مشارکت و همراهی بخش‌خصوصی در اجرای پروژه‌ها در کنار طرح‌های دولت موجب تسریع در تحقق اهداف نظام و انقلاب و خدمت به تولید و ایجاد اشتغال شده است.

وی به تعداد فرصت های شغلی ایجاد شده با بهره برداری از پروژه های آماده افتتاح اشاره ای نکرد.

همچنین نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه یزد به اهمیت مردمی برگزاری ویژه برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب و جشن‌های دهه‌فجر در استان تاکید کرد.

آیت الله محمدرضا ناصری یزدی افزود: واگذاری امور دهه فجر به آحاد مردم و جلب همکاری و مشارکت جوانان از جمله مسائل اساسی است که نباید نسبت به آن بی‌تفاوت بود.

وی خاطرنشان کرد: احیای اهداف و آرمان‌های انقلاب و تبیین آثار مردمی نظام باید از دیگر ماموریت‌های مهم ستاد دهه‌فجر و تمام دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی منطقه باشد .

امام جمعه شهر یزد تاکید کرد: برنامه های بزرگداشت سالگرد انقلاب باید کارشناسی شده باشد و از انجام برخی برنامه‌های ظاهری و تکراری به شدت پرهیز شود و همه در جریان خدمات ۴۰ ساله انقلاب قرار گیرند.

به گفته ناصری یزدی ،رسیدگی به مشکلات فرهنگی و اقتصای و گسترش تولید و اشتغال از جمله برنامه‌های اصلی است که باید در طول سال و همچنین در دهه فجر مورد توجه مسوولان امر قرار گیرد .

همچنین رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یزد گفت: ۳۲  کارگروه تخصصی و تشیکل یک هزار و ۴۰۰ ستاد دانش‌آموزی از جمله برنامه‌های مهمی است که برنامه‌های سالگرد انقلاب را پیگیری می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمد فخرالدینی افزود:  نهضت خدمات‌رسانی به مردم به مناسبت سالگرد انقلاب  باید رویکرد تمام دستگاه‌ها و نهادهای انقلابی در استان باشد .

وی همچنین به اهمیت راهپیمایی ۲۲ بهمن به خاطر تحولات منطقه اشاره کرد و همکاری همگان را برای حضور فعال در این رخداد مهم تاریخی مورد تاکید قرار داد.

جشن های پیروزی سالگرد انقلاب اسلامی از ۱۲ بهمن همزمان با ورود تاریخی حضرت امام به ایران آغاز می شود و تا ۲۲ بهمن ادامه دارد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =