۲ هزار یادواره شهید در مدارس چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

شهرکرد- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری از برگزاری ۲ هزار یادواره شهید در قالب طرح "لاله‌های روشن" در مدارس دولتی استان همزمان با دهه فجر خبر داد.

فرج‌الله اعرابی روز پنجشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت استان با اشاره به اینکه ۲ هزار و ۷۰۰ مدرسه در استان فعال است، افزود: از این تعداد ۲ هزار مدرسه دولتی است که یادواره شهدای استان در مدارس دولتی برگزار می‌شود.

وی گفت: هر یادواره به نام یک شهید محله، روستا، شهر و یا شهیدی که مدرسه به آن نام مزین است، برگزار می‌شود. 

اعرابی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای دانش‌آموز، آشنا شدن دانش‌آموزان با شهدا، قرائت وصیت نامه شهدا و دعوت و دیدار از خانواده شهدا از اهداف برگزاری این یادواره‌ها در مدارس است.

این مسوول آموزش و پرورش استان اظهار داشت: اجرای سرود همگانی دانش‌آموزان، نواخته شدن زنگ انقلاب در مدارس، غبارروبی و گلباران قبور شهدا، برگزاری مسابقه فرهنگی و هنری با عنوان و محوریت سردار شهید سلیمانی و اجرای مسابقه دل‌نوشته به سردار شهید سلیمانی، رونمایی از تابلو دبستان شاهد شهرکرد با نام سردار شهید سلیمانی از دیگر برنامه‌های بزرگداشت دهه فجر در مدارس است.

وی گفت: تجلیل از حافظان قرآن، برپایی کاروان انقلاب در مناطق محروم و همچنین برپایی نمایشگاه‌های مختلف و برگزاری مسابقات قرآنی از دیگر برنامه‌های دهه فجر در مدارس استان است.

در سال تحصیلی‌جاری ۲۰۶ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در استان چهارمحال و بختیاری مشغول تحصیل هستند. 

بیش از یک هزار عنوان برنامه در دهه فجر در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =