استاندار مرکزی: نگرانی رییس جمهوری گزینشی شدن انتخابات است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: حضور نمایندگان همه تفکرات و احزاب سیاسی به عنوان داوطلبان انتخاباتی به شور انتخابات کمک می‌کند و نگرانی رییس جمهوری گزینشی شدن انتخابات است.

سید«علی آقازاده» روز پنجشنبه با توجه به دیدار رییس جمهوری با استانداران در گفت و گو با ایرنا افزود: موضوع اصلی این نشست برگزاری هرچه باشکوهتر انتخابات بود و شرکت اقشار مختلف مردم، از تاکیدات رئیس جمهوری بود.

وی اظهار داشت: نگرانی رئیس جمهوری این است که مبادا مقوله جمهوریت در کنار اصل اساسی اسلامیت در انتخابات کم رنگ باشد و انتخابات به صورت گزینشی برگزار شود.

براساس تاکیدات رئیس جمهوری، حضور گسترده مردم اقتدار و عظمت نظام اسلامی را در منطقه و جهان افزایش می‌دهد و تمامی ظرفیت‌ها برای این اتفاق مبارک باید به کار گرفته شود.

آقازاده اضافه کرد: در شرایط تحریم و فشارهای اقتصادی باید زمینه حضور همه داوطلبان احزابی که در چارچوب قانون فعالیت می‌کنند فراهم شود و همانگونه که از تمامی جناح‌های سیاسی برای شرکت در راهپیمایی دعوت می‌شود، فرصت شرکت در انتخابات هم باید به این افراد داده شود.

وی شاه‌بیت سخنان رئیس جمهوری را توجه ویژه به جمهوریت در کنار اسلام دانست و گفت: قهر با صندوق رای جایگاهی ندارد و بنا بر گفته رییس جمهوری، اگر گله ای هم وجود دارد، همه پای صندوق رای بیایند.

آقازاده ادامه داد: یک‌هزار و ۱۱۷ صندوق اخذ رای در این استان برای انتخابات دوم اسفندماه امسال برنامه‌ریزی شده که نسبت به انتخابات سال ۹۶ پنج درصد افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: ۳۰ هزار نفر کار برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه امسال در این استان را بر عهده دارند و به منظور برگزاری باشکوه و مطابق قانون انتخابات، دوره‌های آموزشی و توجیهی برای آنان برگزار شده است.

استاندار مرکزی با بیان اینکه افزایش تعداد صندوق‌های اخذ رای در راستای تسهیل در رای‌گیر و آسایش مردم انجام شده است، بیان کرد: تمامی اقلام اتنخاباتی این استان رسیده و اکنون که بیش از ۲۰ روز به انتخابات فرصت باقی مانده‌است، استان آماده برگزاری انتخابات است.

استان مرکزی هفت کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =