راه‌های روستایی مسدود شده از برف خلخال باز شد

اردبیل_ایرنا_ سرپرست اداره راهداری وحمل و نقل جاده ای خلخال گفت: با تلاش راهداران در حال حاضر همه راه‌های ارتباطی روستایی مسدود شده از برف این شهرستان باز بوده و رفت و آمد خودروها در آنها برقرار است.

معروف خسروی روز پنج‌شنبه به ایرنا افزود: با بازگشایی راه ارتباطی روستای دور افتاده و صعب‌العبور گندم‌آباد در بخش شاهرود  بعنوان آخرین راه روستایی ، در حال حاضر تمامی  راه‌های روستایی این شهرستان باز  و تردد  خودروها در آنها جریان دارد .

او با بیان اینکه شرکت توزیع نیروی برق خلخال پیش از این رفع مشکل خرابی خطوط برق روستای گندم‌آباد را بازگشایی مسیر  این روستا اعلام کرده بود،اظهار کرد: راهداران برای بازگشایی  راه این روستا 10 روز تلاش کرده‌اند.

وی با بیان اینکه با وجود قطع بارنگی برف در منطقه وزش باد شدید جنوبی موسوم به گرمیج موجب بروز کولاک در  گردنه ها و جاده‌های  کوهستانی شده است، افزود:این امر موجب شده تا راه برخی از روستاهای واقع در مسیر باد وکولاک چندین بار مسدود و  بازگشایی شود.

خسروی از تشدید باد و کولاک در راه‌های کوهستانی این شهرستان به ویژه گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال به اسالم خبر داد و اظهار کرد: آفتابی بودن هوا دلیلی بر خشک بودن سطح راه در این گردنه نبوده و کولاک مقطعی موجب بروز یخبندانشده و به همراه داشتن زنجیر چرخ  برای رانندگان عبوری از این جاده ضروری است .

وی گفت:در حال حاضر به جز جاده ارتباطی خلخال به پونل در استان گیلان که از همان ابتدای بارش برف در پاییز امسال بر روی خوردوها مسدود شده، در حال حاضر تمامی  راه‌های  اصلی ،فرعی و روستایی این شهرستان باز است.

رییس اداره هواشناسی خلخال نیز از افزایش دمای هوای این شهر خبر داد و افزود:پس از گذشت چندین روز هوای سرد و یخبندان حداقل دمای هوای صبح امروز این شهر به پنج درجه زیر صفر رسید که در مقایسه با حداقل دمای روز قبل 6 درجه افزایش نشان می‌دهد .

فرامرز فرض‌الله پور گفت: وزش باد در سطح زمین همراه با رطوبت هوا مانع از افزایش دما در طول روز شده و به همین علت حداکثر دمای هوای این شهر در گرمترین ساعات روز از 2 درجه بالای صفر فراتر نمی‌رود .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =