بهره‌مندی ۶۰ هزار آملی از افتتاح طرح‌های دهه فجر

ساری - ایرنا - شهرستان امل در دهه فجر میزبان افتتاح ۱۲۰ میلیارد تومان پروژه های عمرانی و زیرساختی است که حدود ۶۰ هزار نفر به صورت مستقیم از آن برخوردار خواهند شد.

معاون سیاسی واجتماعی فرماندار آمل روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: همزمان با چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  ٨٥ پروژه عمرانی، تولیدی و خدماتی با اعتباری بالغ بر ١٢٠ میلیارد تومان در این شهرستان به بهره برداری می رسد. 

قدرت الله ناییج نژاد ادامه داد : از این تعداد ۶٦ پروژه در حوزه عمرانی خواهد بود که با اعتبازی بالغ بر ٤٣ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ زنی می شود و تمامی منابع ان از محل دولتی است.

وی اعلام کرد: پروژه های دهه فجر به طور مستقیم ١٤ هزار و ٩٧١ خانواده با جمعیتی بالغ بر ۶۰ هزار نفر در ٥٠ منطقه روستایی و شهری را برخوردار می کند.

معاون فرماندار آمل مهمترین پروژه های عمرانی افتتاحی دهه فجر در آمل را  شامل  بهره برداری از پروژهای توسعه ای برق رسانی و شبکه مخابرات، احداث مدرسه و بازار روز شهری، اجرای طرح های هادی روستاها در ٢٢ روستا و تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی عنوان کرد.

نائیج نژاد همچنین از افتتاح ١٩ واحد تولیدی و خدماتی خبر داد و افزود: این طرح ها با اعتباری حدود  ٧٦ میلیارد تومان به بهره برداری میرسد که بیش از ٦ میلیارد آن در قالب تسهیلات بانکی دولت بوده است.

وی افتتاح پرورش گل و گیاه زینتی، بسته بندی اب اشامیدنی، کارگاه تولید رنگ و تینر، احداث سالن ورزشی و خوابگاه را از دیگر پروژه های دهه فجر امسال عنوان کرد و گفت: پروژه های مذکور برای ۱۴۵ نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد و حدود ۶۰۰ فرصت شغلی غیر مستقیم را نیز در برخواهد داشت.

معاون فرماندار آمل همچنین به افتتاح سه واحد منزل و یک واحد کلنگ زنی خانه محرومین در هفته پیش رو اشاره کرد. 

همزمان با دهه فجر حدود ۷۰۰ پروژه عمرانی در استان مازندران به بهره برداری می رسد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =