۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۶
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83653422
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نتانیاهو به پوتین پیشنهاد گفت وگو درباره طرح معامله قرن کرد

مسکو - ایرنا - نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آغاز دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، به وی پیشنهاد کرد تا درباره طرح معامله قرن گفت وگو کنند.

بنیامین نتانیاهو روز پنجشنبه در دیدار با ولادیمیر پوتین در کاخ کرملین به وی پیشنهاد کرد درباره طرح آمریکایی معامله قرن برای حل مناقشه فلسطین و اسراییل گفت وگو کنند و خاطرنشان کرد که علاقه مند است دیدگاه رئیس جمهوری روسیه در این مساله را بداند. 

نتانیاهو خطاب به پوتین گفت: آقای رئیس جمهور شما نخستین رهبر خارجی هستید که پس از دیدارم از واشنگتن برای رونمایی طرح پیشنهادی دونالد ترامپ دیدار می‌کنم.

وی افزود: من فکر می‌کنم که امروز فرصت داریم درباره این موضوع (طرح معامله قرن) گفت‌وگو کنیم. می‌خواهم با شما گفت وگو کنم و از دیدگاه شما اطلاع یابم و ببینیم که چگونه می‌توانیم نیروی خود را برای برقراری صلح و زندگی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر متمرکز کنیم.

ادامه دیدار پوتین و نتانیاهو بدون حضور خبرنگاران جریان دارد. 

دفتر نتانیاهو پیشتر اعلام کرده بود که وی در جریان سفر به مسکو، به پوتین اطلاعاتی در مورد طرح معامله قرن می دهد.
آمریکا بدون اطلاع روسیه،‌ طرح یکجانبه خود موسوم به معامله قرن را تهیه کرده است،‌ از این رو سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه ضمن انتقاد از این طرح،  خواستار مشارکت سازمان ملل، آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و طرف های درگیر در خاورمیانه برای پایان دادن به بحران خاورمیانه شد.

دونالد ترامپ روز سه شنبه همراه با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید  طرح معامله قرن را تشریح کرد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: روز یکشنبه بینش خود را برای آینده بهتر  به نتانیاهو ارائه دادم، این بینش با آنچه در قبل بوده است، بسیار متفاوت است. طرح ما ۸۰ صفحه است و بیشترین جزئیات ممکن را دارد.

ترامپ اضافه کرد : باید چاره های تاکتیکی برای امن تر کردن منطقه یافت. طرح ما مساله دو کشور را چاره اندیشی می کند و نتانیاهو هم گفت که حاضر است از این طرح حمایت کند. بنی گانتز هم از این مساله حمایت کرده است تا بتوان با فلسطینی ها هم به توافق رسید.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: تحت این طرح، قدس پایتخت تقسیم نشده اسرائیل باقی خواهد ماند و این بسیار مهم است. این موضوع جدیدی نیست و سال گذشته این کار را کردم. آمریکا همه مناطقی که تحت حاکمیت اسرائیل است را به رسمیت خواهد شناخت.

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/7642295

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =