وزش باد، پدیده غالب پایان هفته خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان شمالی گفت: افزایش نسبی دما و وزش باد، پدیده غالب در پایان هفته جاری استان خواهد بود.

مهری هاشمی دوین روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ناپایداری هوا، امروز هم در استان ادامه دارد و از امشب، به تدریج کاهش ابر برای مناطق مختلف پیش بینی شده است.

وی افزود: سامانه بارشی جدید، از روز شنبه استان را تحت تاثیر قرار می دهد که فعالیت آن تا روز دوشنبه ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: ورود سامانه‌ بارشی به خراسان شمالی از اواخر وقت شنبه موجب بارش‌های پراکنده باران و برف در نقاط مختلف استان شده و کاهش محسوس دمای هوا را به دنبال خواهد داشت.

هاشمی دوین اظهار داشت: فعالیت این سامانه سبب وزش باد، بارش باران و برف و در ارتفاعات سبب کولاک و مه گرفتگی می شود.  

وی گفت: با خروج این سامانه، دمای هوا کاهش یافته و روند تدریجی افت دما از روز یکشنبه تا دوشنبه ادامه دارد و مردم استان کاهش ۶ تا هشت درجه سانتیگرادی دمای هوا را در این مدت تجربه خواهند کرد.

بر اساس این گزارش،  در ۲۴ ساعت گذشته روستای کوسه در شهرستان شیروان با کمینه دمای ۱۰ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین و آشخانه با بیشینه دمای ۱۴ درجه سانتیگراد، گرم ترین نقطه استان خراسان شمالی بوده است.  

در این مدت کمینه دمای هوای بجنورد، مرکز خراسان شمالی منفی چهار و بیشینه دمای آن ۱۱ درجه سانتیگراد ثبت شده است.  

خراسان شمالی در پاییز امسال ۴۰ میلیمتر بارندگی داشت که این رقم نسبت به ۹۷ میلیمتر بارندگی پاییز پارسال ۵۷ درصد و در مقایسه با دوره آماری بلندمدت نیز ۳۶ درصد کاهش داشته است.

میانگین بارش سالانه خراسان شمالی ۲۴۰ میلیمتر است.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =