۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۶
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83653398
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد هوای همدان را پاک کرد

همدان- ایرنا- معاون پایش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست همدان گفت: پس از چند روز آلودگی و به دنبال وزش باد، گرم شدن هوا و از بین رفتن پدیده وارونگی، هوای همدان پاک و سالم شد.

عادل عربی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: هوای همدان روز گذشته نسبت به روز سه شنبه آلوده تر بود و روز گذشته در مقطعی وضعیت کیفی هوا به ناسالم برای تمامی گروه ها رسید.

وی اظهار داشت: در حالی که انتظار می رفت روز گذشته به علت تعطیلی رسمی و کاهش میزان ترددها، سطح آلودگی نیز کاهش یابد اما وضعیت کیفی هوای همدان ناسالم شده بود.

معاون پایش اداره‌ کل حفاظت محیط زیست همدان اضافه کرد: علاوه بر نقش وزش باد و از بین رفتن وارونگی دما، اجرای مصوبات کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا نیز در سالم شدن هوای همدان تاثیر مثبت داشته است.

عربی بیان کرد: یکی از مصوبات این کارگروه خارج شدن اتوبوس های دودزا هنگام آلودگی هوا از چرخه حمل و نقل است؛ همچنین علاوه بر برخورد با خودروهای دودزا توقیف موتورسیکلت های دودزا نیز مصوب شد.

عربی گفت: همچنین شهرداری همدان مکلف شده است برای رفع لغزندگی معابر در پخش شن و نمک در معابر تجدیدنظر کند چراکه گرد و خاک ناشی از این فرایند در بالا رفتن ذرات معلق ۱۰ میکرون در هوا تاثیر دارد.

وی افزود: مقرر شد که شهرداری همدان از مواد دیگری به جای شن و نمک، هنگام بارش برف و لغزنده شدن معابر استفاده کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =