روانه شدن کمک‌های اوقاف کشور به مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: محموله کمک‌های اداره‌های کل اوقاف و امورخیریه استان‌های هرمزگان، خراسان رضوی، قم، تهران، کرمان و چهارمحال و بختیاری تاکنون به مناطق سیل‌زده این استان ارسال شده است.

حجت‌الاسلام محسن مومنی‌مقدم روز پنجشنبه با اشاره به رخداد سیل اخیر در سیستان و بلوچستان و حساسیت ساماندهی و کمک رسانی به مناطق سیل‌زده اظهار داشت:  ادارات اوقاف همگام با مردم شریف ایران در راستای اجرای نیت خیران اقدام به امدادرسانی به سیل زدگان استان کرده‌اند به طوری که تاکنون هزار و ۱۰۰ تخته پتو، هزار قوطی کنسروجات، تعدادی لوازم منزل به همراه ۱۱ هزار بطری آب معدنی از اوقاف خراسان رضوی به استان ارسال شده است.

وی ادامه داد: همچنین ۲ هزار و ۵۰۰ بطری آب معدنی به همراه ۱۰ تن کالا از اوقاف کرمان، ۶ هزار بطری آب معدنی از اوقاف هرمزگان و تهیه آب معدنی به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال از اوقاف چهارمحال و بختیاری از دیگر کمک های ارسالی به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ادارات اوقاف قم و کرمانشاه نیز به ترتیب ۱۰۰ و ۵۰ میلیون تومان اقلام دارویی و اوقاف شهریار تهران نیز ۷۵ میلیون تومان لوازم گرمایشی به سیل زدگان استان کمک کرده اند.

مومنی‌مقدم با قدردانی از خیران نیک اندیش گفت: با توجه به نیاز ضروری سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان به لوازم منزل از مردم خیراندیش و نیکوکار درخواست می شود در این زمینه سیل‌زدگان را بیش از پیش یاری دهند.

همزمان با بارندگی‌های ۲۰ تا ۲۲ دی در سیستان و بلوچستان و جاری شدن سیلاب راه ارتباطی ۸۹۰ روستای این استان قطع شد که با تلاش شبانه روزی نیروهای امدادی، سپاه و بسیج بیشتر مسیرها بازگشایی شده است.

با جاری شدن سیلاب در شهرها و روستاهای جنوب سیستان و بلوچستان تمامی دستگاه‌های عضو مدیریت بحران استان سایر دستگاه‌های خدمات رسان بویژه سپاه، بسیج و نیروهای مسلح با بسیج امکانات به کمک مردم سیلزده این خطه از ایران اسلامی شتافتند و کمک رسانی به آنان همچنان ادامه دارد.

سیل خروشان همدردی مردم در کنار خدمت رسانی مسوولان نهادهای مختلف در بحران‌های اخیر این حقیقت مهم را به اثبات رساند که در اوج آشفتگی‌ها و خطرات پیش بینی نشده، قدرت همدلی ملت ایران اثرگذاری ملموس و فراگیری دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =