تدارک ۶ هزار و ۵۰۰ ویژه برنامه دهه فجر در استان مرکزی

اراک - ایرنا - سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: ۶ هزار و ۵۰۰ ویژه برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی برای چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در این استان تدارک شده که این تعداد نسبت به سال قبل ۲۰ درصد رشد دارد.

حجت الاسلام«عباس دانشی» روز پنجشنبه در نشست خبری افزود: ۱۴۴ کارگروه شهرستانی، ۲۳ ستاد شهری، ۲۰۰ ستاد روستایی و ۱۰۰ کمیته مردمی برای برپایی برنامه‌های ایام الله دهه فجر در استان فعال شده‌اند.

وی اظهار داشت: دهه فجر چند سال گذشته با ایام فاطمیه تقارن داشت ولی امسال چون این دهه در ایام عزاداری نیست، برنامه‌های  شاد و سرگرم کننده نیز در نظر گرفته شده است.

دانشی با یادآوری اینکه ۳۰ نقطه استان میزبان برنامه‌های ۱۲ بهمن است، گفت: اولین ویژه برنامه دهه فجر طبق روال سال‌های گذشته با گلباران بیت تاریخی امام(ره) در خمین آغاز می شود و همزمان حجره طلبگی آن حضرت در در اراک گلباران می‌شود.

وی اظهار داشت: همایش انقلاب اسلامی از ایران تا نیجریه نیز در روز ۲۱ بهمن ماه با حضور دختر آیت الله زکزاکی پیشبینی شده و سخنران آیین راهپیمایی ۲۲ بهمن در اراک نیز حجت الاسلام ابوترابی امام جمعه موقت تهران خواهد بود.

وی افزود: عملیات اجرایی یک هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان کمیته امداد استان با حضور معاون رییس جمهور و  نیز رییس کمیته امداد امام کشور در دهه فجر امسال آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ ویژه برنامه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز در روستاهای استان در نظر گرفته شده است، گفت: اجرای سرود ۱۳۵۷ نفری، برگزاری ویژه برنامه دهه فجر در۲ هزار و ۱۰۰ واحد آموزشی استان، برگزاری همایش سراسری قرآن و سلامت، اجرای زنده سرود« قاسم هنوز زنده است» در اراک در روز ۲۲ بهمن و نشست های سیاسی با رویکرد انتخابات از دیگر برنامه‌های استان در ایام الله دهه فجر است.

یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲ شهرستان استان مرکزی ساکن هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =