جزیره کیش میزبان سه رویداد ورزشی بین المللی

کیش - ایرنا - جزیره کیش فروردین ماه سال ۱۳۹۹میزبان رقابت های جام باشگاه  های آسیا، جام فجر و مسابقات اوپن آسیا در دو بخش آقایان و بانوان خواهد بود.

موسسه ورزش کیش چگونگی برگزاری این سه رویداد ورزشی در نشست محمد تقی  امیری خراسانی سرپرست موسسه ورزش و تفریحات سالم جزیره کیش و فدراسیون تکواندو مورد بررسی قرار گرفت.

 براساس این گزارش،  میزبانی مطلوب و موفق کیش از مسابقات تکواندو جام باشگاههای آسیا، جام فجر و جام ریاست فدراسیون جهانی در سال ۹۷ ،  مسئولان فدراسیون تکواندو را بر آن داشت تا سه میزبانی دیگر را به جزیره کیش بدهند. 

توسعه و رونق گردشگری ورزشی و بهره بردار از ظرفیتهای بخش ورزش بوِیژه برگزاری مسابقات ملی و بین المللی از جمله سیاستگذارهای منطقه آزاد اعلام شده است.

در جزیره گردشگری کیش، علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی شاخص، و سلسله ای از مناظر جذاب و دیدنی در طول ۵۱ کیلومتر نوار ساحلی، مجموعه ای از رشته ها و جاذبه متنوع ورزشی و تفریحی با استفاده از وضعیت بی بدیل جغرافیای این منطقه ایجاد شده که از آن به عنوان یکی از مهمترین حلقه های زنجیره گردشگری این منطقه می توان نام برد.
امکانات ورزشی و تفریحی که با بهره گیری از توانمندیهای بخش خصوصی در جزیره کیش ایجاد شده، اکنون به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری تبدیل شده و حلقه ای مهم و جذاب از زنجیره حوزه گردشگری در این جزیره مرجانی است.
تقویت هرچه بیشتر گردشگری بویژه تفریحات ورزشی و دریایی با نگرش به استانداردهای بین اللملی و بهره گیری از توانمندیهای بخش خصوصی به عنوان محور توسعه جزیره کیش مورد تاکید مدیریت سازمان منطقه آزاد قرار داد و در روزهای آغازین سال ۹۸ با بهر برداری از اولین کشتی پیشرفته مسافری و گردشگری تولید داخل گامهای عملی در زمینه برداشته شد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در سخنرانیهای و مصاحبه های خود، بطور مکرر بر استفاده از ظرفیتهای ورزشی و  توسعه  رشد گردشگری ورزشی را از مهمترین اولویت کاری اعلام کرده است.
غلامحسین مظفری معتقد است" از ظرفیت های گسترده و ارزشمند ورزشی و گردشگری دریایی خیلی استفاده نشده است لذا در این خصوص باید به همت نیروهای توانمند و خلاق و تکیه بر موسسه های دانش بنیان، گام های اساسی در تقویت بخش گردشگری دریایی برداریم و از مواهب و سرمایه های فراوان دریا بهره ببریم".
همچنین سرپرست مؤسسه ورزش و تفریحات سالم کیش سال گذشته در آیین تودیع و معارفه مدیران ورزشی کیش گفت: جزیره کیش به پشتوانه ظرفیت های طبیعی، امکانات ورزشی و قوانین مناطق آزاد می تواند به قطب ورزش کشور و منطقه تبدیل شود و با توجه به اینکه تردد ورزشکاران به این منطقه آزاد کشور، نیاز به اخذ ویزا ندارد توسعه گردشگری ورزشی به عنوان یکی از راه های کسب درآمد پایدار در دستور کار مؤسسه ورزش و تفریحات سالم کیش قرار دارد.

مسئولان ورزشی و فرهنگی کشور و مدیرعامل منطقه آزاد کیش مرداد ماه گذشته در نشستی مشترک  بر لزوم تبدیل کیش به پایگاه دیپلماسی فرهنگی و ورزشی کشور تاکید کردند.

شرکت کنندگان در این نشست، شرایط و زیرساختهای خدماتی امکانات فرودگاهی، حمل و نقل هوایی، اماکن اقامتی ومجموعه های ورزشی جزیره کیش را برای برگزاری رویدادهای بین المللی فرهنگی ورزشی   مناسب ارزیابی کردند و درعین حال بر ضرورت تقویت،بازسازی، استاندارد سازی و تجهیز و بهره برداردی هرچه بیشتر از این امکانات و ظرفیتها تاکید کردند.

لزوم استفاده از ظرفیتهای بی بدیل جزیره کیش و تبدیل این جزیره به پایگاه دیپلماسی فرهنگی و ورزشی کشور و منطقه نیز از نکاتی بود که حاضران در این نشست به اتفاق بر آن تاکید کردند. 

  همچنین در این نشست مدیرعامل منطقه آزاد کیش  باتاکید برضرورت توجه جدی به دیپلماسی ورزشی به عنوان رویکرد و راهبرد ملی و  توسعه همگون و رونق اقتصادی جزیره کیش گفت: با تلاش های که درطول سال ها برای ایجاد زیرساخت های لازم درجزیره کیش انجام شده ، امروز این منطقه با امکانات خوب در زمینه های مختلف فرودگاهی ، حمل و نقل هوایی، اماکن اقامتی ومجموعه های ورزشی می تواند به پایگاه برگزاری دیدارهای تدارکاتی و تمرینی تیم های مطرح ورزشی جهان درمنطقه تبدیل شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش ازعزم جدی این سازمان برای ایجاد کمپ های ورزشی، توسعه و تکمیل امکانات وبازسازی فضاهای ورزشی در جزیره کیش خبرداد و افزود: طبق تفاهم نامه امضا شده بین سازمان منطقه آزاد کیش و موسسه همکاری های فرهنگی اکو و طرح پیشنهاد برگزاری مسابقات ورزشی جام اکو درکیش، ما آماده ایم و تلاش می کنیم با استفاده ازتمام ظرفیت های موجود میزبان شایسته ای برای کشورهای عضو اکو باشیم .

وی با اشاره به کارنامه موفق جزیره کیش درمیزبانی از چندین رویداد بزرگ ورزشی بین المللی و همایش های علمی، فرهنگی و اقتصادی در این منطقه با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد کیش از همکاری وتوان سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ایجاد فضاهای جدید و پیشرفته ورزشی در منطقه نیز استفاده می کند گفت: آب و هوای مطلوب جزیره کیش در بیشتر فصول سال، دریا وسواحل زیباو آرامش و امنیت این جزیره زیبا فرصت ارزشمندی است تا با تقویت فعالیت درحوزه ورزش و رشد گردشگری ورزشی در کیش به پیشرفت اقتصادی کشورنیزکمک کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =