جلسه سازمان بهداشت جهانی برای اعلام وضعیت جدید کرونا

تهران -ایرنا- رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: سازمان بهداشت جهانی امشب برای بررسی اعلام وضعیت جدید ویروس کرونا در ژنو جلسه دارد و اگر وضعیت اضطراری اعلام شود، ممکن است تردد افراد از مبدا چین به کشور ممنوع شود.

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شایعاتی در برخی رسانه ها در باره وجود مشکوک به ویروس کرونا در کشور مطرح شده که صحت ندارد و در تهران و هیچ شهر دیگر ایران مورد اثبات شده این ویروس را نداریم.

وی گفت: هر فردی از مبدا چین بیاید، فرد مشکوک تلقی می‌شود و تحت کنترل قرار می‌گیرد، تاکنون ۲ مورد مشکوک در یزد و ۲ مورد از مبدا چین در یکی دیگر از شهرها داشتیم که نتایج آزمایش ها نشان داد که این افراد ارجاع شده به بیمارستان به ویروس کرونا مبتلا نبودند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، ادامه داد: در شهر تهران بیمارستان معین، برای افراد مشکوک به ویروس کرونا بیمارستان شهدای یافت آباد و بخش ایزوله عفونی این بیمارستان است و از افراد ارجاع شده هیچ موردی اثبات شده  از این بیماری را نداریم.

جهانپور با اشاره به مشاهده مواردی از ویروس کرونا در منطقه مدیترانه شرقی، گفت: با توجه به اینکه یک خانواده چهار نفره چینی در کشور امارات به ویروس کرونا مبتلا شده اند و اخبار تایید نشده از وجود این بیماری در برخی کشورهای منطقه از جمله سودان گزارش شده، این ویروس به مرزهای کشور نزدیکتر شده است و لازم است اقدامات پیشگیرانه از جمله رعایت اصول بهداشتی مانند شستشوی مداوم دست‌ها و رعایت فاصله حداقل یک متری با افراد مشکوک به بیماری های تنفسی با جدیت بیشتری مورد مردم توجه قرار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =