پلیس فتا: تبلیغات انتخاباتی خارج از زمان قانونی در فضای مجازی تخلف است

زاهدان- ایرنا- سرپرست پلیس فتا سیستان و بلوچستان گفت: هرگونه تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداها در خارج از محدوده زمانی تعیین شده در فضای مجازی و غیره جزو موارد تخلفاتی محسوب می‌شود.

سرهنگ حسن کیخا روز پنجشنبه با اشاره به تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی و حواشی آن در فضای مجازی اظهار داشت: رصد فعالیت‌ها و جریانات خبری مرتبط به انتخابات در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است و در صورت مشاهده مواردی مبنی بر رویت تخلفات انتخاباتی و تبلیغاتی، به ستاد برگزاری انتخابات وزارت کشور و سایر مراجع ذی صلاح قانونی منعکس می‌شود.

وی افزود: تمامی شرایط و ضوابط تبلیغ و اقدام داوطلبان مجاز به تبلیغات نمایندگی مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی، تابع قوانین و مقررات ستاد برگزاری انتخابات است.

سرپرست پلیس فتا سیستان و بلوچستان عمده‌ترین تخلفات انتخاباتی را آغاز تبلیغات زود هنگام در فضای مجازی اعلام کرد و بازه زمانی انجام تبلیغات مجاز انتخاباتی با بهره‌گیری از فضای سایبر را، همان تبلیغات در فضای واقعی به مدت هفت روز عنوان کرد و گفت: در خارج از محدوده زمانی تعیین شده، هرگونه تبلیغات انتخاباتی برای کاندیداها جزو موارد تخلفاتی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه یکی از آفت‌های فضای مجازی در دوران انتخابات افزایش شایعات بی پایه و اساس علیه اشخاص و گروه های سیاسی است؛ از شهروندان خواست ضمن حفظ هوشیاری، از عضویت در گروه های ناشناس و ارسال اطلاعات شخصی و حساب‌های مالی به افراد غریبه جدا خودداری و به هیچ عنوان محتوای کذب و شایعات موجود در فضای مجازی را باز نشر نکنند.

سرهنگ کیخا خاطرنشان کرد: کاندیداها نیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد تخلفاتی در فضای مجازی با در دست داشتن سوابق و ادله موجود با مراجعه به مراجع قضایی و طرح شکایت قانونی در پلیس فتا مرکز استان و شهرستان‌ها اقدام و با پلیس و مراجع قانونی همکاری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =