معامله قرن و ظلم فراگیر به حقوق مردم فلسطین محکوم به شکست است

تهران- ایرنا- دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت طرح آمریکایی موسوم به معامله قرن تاکید کرد که معامله قرن و ظلم فراگیر به حقوق مردم فلسطین محکوم به شکست قطعی است.

به گزارش روز پنجشنبه مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در این بیانیه آمده است: اعلام طرح به اصطلاح «معامله قرن» بعد از تبلیغات فراوان نشان داد تنها هدف این طرح آمریکایی و صهیونیستی نفی هرگونه حق ملت فلسطین برای بازگشت به موطن و میهن اصلی خود است.

این بیانیه می‌افزاید: نکته بسیار مهم دیگر این طرح شوم، موضوع بیت المقدس به عنوان شهر مقدس ادیان توحیدی است که در طرح استعماری معامله قرن، آمریکا و اسرائیل در نظر دارند بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به جهان بقبولانند و پس از آن با تبدیل بیت المقدس به یک شهر کاملا صهیونیستی؛ آثار و ابنیه اسلامی آن را با سرعتی بیشتر تخریب کنند.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این بیانیه خاطرنشان می‌کند که موضوع دیگر درباره این طرح آمریکایی وضعیت شهرک‌های صهیونیست نشین است که بر خلاف همه قطعنامه‌های سازمان ملل در اراضی اشغال شده در سال ۱۹۶۷ ساخته شده اند که در این طراحی؛ این شهرک‌ها نیز مشروعیت یافته و به عنوان بخشی از خاک اسرائیل محسوب خواهند شد.

در این بیانیه آمده است: از نظر زمان طرح این موضوع توسط رئیس جمهور آمریکا نیز باید به این نکته اشاره شود که دونالد ترامپ در آستانه انتخابات سال ۲۰۲۰  آمریکا به دنبال جلب نظر موافق لابی قدرتمند صهیونیست ایالات متحده برای پیروزی خود در انتخابات است.

بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی می افزاید: با تجربه این چند دهه اخیر و شکست تمام طرح هایی که با هدف از بین بردن آرمان فلسطین اجراء شد، طرح آمریکایی معامله قرن نیز محکوم به شکست و نابودی است و آنچه جاویدان و سربلند باقی خواهد ماند جهاد در مسیر آزادی قدس شریف از چنگال اشغالگران است.

در بخش دیگری از بیانیه شورای عالی انقلاب فرهنگی آمده است: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه یک راهبرد مشخص دارد و آن راهبرد عبارتست از نظرخواهی از ساکنان اصلی فلسطین برای تعیین نوع حکومت و دولت حاکم بر این سرزمین که اگر این موضوع محقق شود و ساکنان اصلی فلسطین بتوانند نظر خود را آزادانه ابراز کنند؛ بدون تردید حق ملت مظلوم فلسطین احقاق خواهد شد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با محکوم کردن طرح استعماری معامله قرن بر لزوم تلاش همه عدالت طلبان و آزادیخواهان جهان برای احقاق حق تضییع شده ملت مظلوم فلسطین تاکید می‌کند.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه به وقت محلی همراه با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح سازش خود را موسوم به معامله قرن اعلام و تاکید کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =