اجرای قانون لازمه تصدی حکومت اسلامی است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: لازمه تصدی حکومت اسلامی پیاده کردن قانون اسلام است لذا در گام دوم و بعد از نهضت اسلامی و پیروزی انقلاب و ایجاد نظام، باید قانون اجرا شود.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در مراسم شام غریبان شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) در هیات صاحب الزمانی (عج) شهرستان خوسف اظهار داشت: از مسوولان توقع می‌رود به قانون، حق و عدل عمل کنند.

وی گفت: به تاریخ گذشته که نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که عوارض و لوازمی برای نسل‌های آینده به وجود آورده‌اند و ما نیز در مقطعی هستیم که عوارض و لوازمی برای نسل‌های آینده خودمان خواهیم داشت.

وی افزود: انسان به گونه‌ای آفریده شده است که نسبت به کاری که انجام می‌دهد و همچنین نسبت به عمل، سکوت و فریادی که می‌زند، مسئول است و زندگی این جهانی خود و دیگران و به لازمه آن حیات بعد از مرگ خود و دیگران را رقم می‌زند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نگاه مسئولانه هر انسانی به خود، عمل، سکوت و فریادش، لازمه انسان شناختی است گفت: خداوند متعال این جهان را براساس علت و معلول و همچنین سبب و مسبب استوار کرده و ما هر نتیجه‌ای که بخواهیم بگیریم باید سبب آن را ایجاد کنیم لذا نمی‌شود بذر خار کِشت و گل چید.

وی خاطرنشان کرد: رابطه دین و حکومت یک رابطه مستقیم است، دین به معنای صحیح آن برنامه همه زندگی شخصی، خانوادگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: برای هر موضوعی که تصورش را بکنیم، دین خدا حکم داده است و جامعهای می‌تواند در همه امور موفق باشد که براساس آنچه خدای حکیم فرموده، عمل کند لذا به هر میزان که به نسخه خدا عمل کنیم به نتیجه خواهیم رسید.

وی با بیان اینکه دین و دنیای مردم را باید خود مردم حفظ کنند افزود: آنچه به صورت یک عامل موثر در حفظ ارزش‌های انسانی، فرهنگی و… جامعه‌ای نقش دارد، این است که همه امور با بصیرت تحت نظر باشد.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه مسئله اصلی برای رشد جامعه تعیین نوع حکومت است گفت: ممکن است سیستم حکومت، بهترین سیستم حکومت باشد اما باید دید که آیا این سیستم، یک سیستم انسان پرور است و از نظر عقل و فکر و وحی نتیجه مطلوب می‌تواند داشته باشد یا خیر.

وی اظهار داشت: آنچه را که وجود مقدس رسول اکرم (ص) و همچنین ۱۲۴ هزار پیامبر آورده‌اند، بهترین بوده است دینی که براساس وحی الهی و اجرا و پیاده کردن عدالت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه اسلام از نظر سیستم حکومتی بهترین سیستم است اما آنچه که پیاده شده مطلوب نبوده است گفت: اگر مردم هنگام تحریف دین بی‌تفاوت بگذرند طبعا فردا برای آنها مشکل پیش می‌آید.

وی ادامه داد: آنچه خدای متعال تضمین فرموده، عدم تحریف قرآن است اما اگر مسلمانان در حفظ دین خود و جامعه تلاش نکنند و به موقع با بصیرت برخورد نکنند، دینشان تحریف می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اگر سیستم ستمگری را پذیرفتیم باید ستم را نیز بپذریم گفت: اگر کسانی ستمگر را حتی با سکوت خود حمایت کنند فردا باید آماده ستم‌کشی باشند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: همان که می‌خواهند به نحوی با انکار مسئله شهادت حضرت زهرا (س) را نادیده بگیرند پاسخ وصیت‌نامه حضرت زهرا را ندارند، اگر چنانچه این قضیه را انکار کنند نسبت به شهادت امام علی (ع)، امام حسن مجتبی (ع)، امام حسین (ع) و دیگر امامان معصوم چه می گویند؟ اینها قابل انکار نیست.

وی بیان کرد: مشکلاتی که امروز بشر به خود می‌بیند، سبب آن بی‌تفاوتی در مسئله حکومت دین است.

وی با اشاره به اینکه نه تنها مسئولیت مسلمین بلکه مسئولیت غیرمسلمانان نیز با ما است گفت: آنچه را شما امروز از این همه ستمگری و استعمارگری، ویرانی شهرها، آواره کردن مردم و به زندان انداختن کودکان در قفس‌های آهنی و فروختن زن‌ها مشاهده می‌کنید، همه لوازم انحراف در مسئله حکومت دینی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: امروز مشاهده می‌کنید که استعمارگران جهان چه بر سر مردم می‌آورند، از میانمار گرفته تا نیجریه و عراق و سوریه جنایت‌های بی‌شماری را انجام داده‌اند.

وی افزود: این آمریکایی‌هایی که امروز دم از حقوق بشر می‌زنند، همان اروپایی‌هایی هستند که ۸۰ میلیون از مردم بومی قاره آمریکا را کشته و روی قبر آنها ایالات متحده آمریکا را ساخته‌اند.

وی گفت: همین اروپایی‌ها در جنگ جهانی اول و دوم حدود ۱۵۰ میلیون انسان را به خاک و خون کشیده‌اند اما دم از تمدن می‌زنند لذا می‌طلبد که ما بصیرت داشته باشیم.

امام جمعه بیرجند ادامه داد: امروز ما به لطف پرودگار بر خلاف خواست کفار شرق و غرب، بسیار موفق عمل کرده‌ایم یعنی کاری کرده‌ایم که در دنیا سابقه ندارد و در زمان معاصر نیز مشاهده می‌کند هر ملتی که الف آزادی را بگویند بر سر آن چه می‌آورند.

وی گفت: ما در قدم اول که انتخاب حکومت مبتنی بر فطرت، عقل، علم و وحی باشد، به برکت خون شهدا و خانواده های ایثارگران و آزادگان خوب عمل کرده و توانسته‌ایم این انقلاب را تثبیت کنیم.

وی افزود: ۴۰ سال است که دشمنان، دشمنی، تحریم و محاصره اقتصادی می‌کنند اما جز شکست کاری از آنها ساخته نیست و در آخر هم افسوس می‌خورند و می‌گویند که ما ۷ تریلیون دلار هزینه کردیم اما باید دست خالی منطقه را ترک کنیم لذا این قدرت شما در نوع حکومت است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در نوع حکومت خوب عمل کرده‌ایم اما در پیاده سازی حکومت نیز باید همین ایستادگی وجود داشته باشد گفت: ایجاد جامعه اسلامی، دولت اسلامی و تمدن اسلامی قدم‌هایی است که باید در آینده برداریم.

وی اظهار داشت: آنچه مربوط به انقلابمان بوده است چشم جهانیان را خیره کرده، اما آنچه مربوط به انتخابمان بوده است، متاسفانه ناموفق بوده‌ایم لذا در گزینه انتخاب، باید بصیرت و مشورت داشته باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی با تاکید بر اینکه طبق اختیاری که انقلاب به ما داده است باید در انتخاب مسوولین و سرنوشت خود با بصیرت عمل کنیم گفت: در گام دوم انقلاب و در ۴۰ سال آینده باید اسلام را به معنای صحیح پیاده کرد تا دنیا منتظر ظهور حضرت مهدی (عج) و فرج کلی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =