سپاه قزوین، هزار برنامه را به مناسبت دهه فجر اجرا می‌کند

قزوین – ایرنا - معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: یک هزار برنامه بصیرتی، فرهنگی، ورزشی، اردوهای جهادی و ... در قزوین به مناسبت دهه مبارک فجر اجرا می‌شود.

سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی روز پنجشنبه در نشست خبری، افزود: شعار دهه فجر امسال، انقلاب اسلامی زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت تعیین شده و برنامه‌های متعددی برای این ایام در نظر گرفته شده است.  

طاهرخانی افزود: امسال برای اولین بار، برگزاری ۴۰ هزار یادواره شهدای دانش آموز در سراسر کشور با نام لاله‌های روشن، اجرا می‌شود و در استان قزوین نیز ۳۳۴ یادواره شهدای دانش آموزی را برگزار خواهیم کرد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های این ایام، افزود:رژه موتورسواران به طرف گلزار شهدا همزمان با ورود امام به کشور، تجدید میثاق با امام راحل و شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و برگزاری برنامه‌های ویژه همچون ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله این برنامه‌ها هستند.

طاهرخانی گفت: افتتاح بیش از ۴۰ طرح در سه دهستان استان، برگزاری برنامه‌ها در سطح اقشار، حضور مجموعه نیروهای مسلح و بسیج و سپاه در منازل شهدا و برگزاری ویژه برنامه‌های مسابقات قرآنی از دیگر برنامه‌های ویژه این ایام هستند.

سرهنگ طاهرخانی گفت: همچنین امسال یکی از مصادیق ناامیدی دشمنان یعنی برگزاری انتخابات از مهمترین برنامه‌های سال‌ جاری است و در راستای استکبار ستیزی و روشنگری، نشست‌های بصیرتی در این خصوص در سطح استان توسط هادیان سیاسی برگزار خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک ایام الله دهه مبارک فجر، بیان کرد: امسال چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در حالی آغاز می‌کنیم که دشمنان انقلاب با حرکتی بزدلانه یکی از فرزندان عزیز انقلاب را به درجه شهادت رساندند.

وی گفت: شهادت این سردار بزرگ که در زمان حیات خود دستاوردهای بزرگی را برای کشور و منطقه داشتند، به اتفاقات بزرگی همچون انسجام و وحدت مردم در سراسر جهان منجر شد و خیر و برکت را برای کشور و منطقه به بار آورد.

طاهرخانی اظهار داشت: همچنین عمل انقلابی فرزندان اسلام که سیلی محکی بر چهره استکبار جهانی نواختند از مهمترین اقدامات انجام شده در پاسخ به جنایت استکبار بود.

وی گفت: امسال ضمن اینکه اربعین این شهید بزرگوار با سالروز انقلاب اسلامی عجین شده قطع به یقین مردم با شور بیشتری در روز انقلاب حضور خواهند یافت و سیلی محکم مجددی بر صورت استکبار جهانی خواهند نواخت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سپاه استان طی این سال‌ها در عرصه‌های مختلف نظامی، فرهنگی و عمرانی خدمات رسانی کرده است، افزود: به عنوان مثال در بازه زمانی چهارماهه ۴۵۵ واحد مسکونی را در مناطق سیل زده گلستان تعمیر و ۳۰ واحد را احداث کردیم و در سیل اخیر سیستان و بلوچستان نیز نقش سپاه در خدمات رسانی برجسته بود.

این مسوول نظامی گفت: برای کمک به سیل زدگان سیستان، سه تریلی شامل ۲ هزار تخته پتو، ۱۰۰ دستگاه بخاری، تعداد قابل توجهی فرش و موکت و مواد غذایی فراوان از استان ارسال شد و در چند روز گذشته نیز تعداد قابل توجهی منازل توسط گروه‌های فرهنگی استان برای ۳۰۰ خانواده سیستانی تعمیر و تحویل گردید.  

طاهرخانی گفت: قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه نیز در کورترین نقاط استان برای خدمات رسانی وارد عمل شده و شان و فلسفه ایجادی خود را خدمت به مردم می‌داند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =