معاون قوه قضاییه: حق‌طلبان جهان به معامله قرن نه گفتند

شیراز - ایرنا- معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اینکه مجاهدان و حق جویان و حق طلبان جهان نه بزرگی به معامله قرن دادند و دودمان استکباری ترامپ و امریکا در این توافق نابود خواهد شد گفت: این نه بزرگ برگرفته از مجاهدت در مسیر حق است که خوی استکباری آمریکا را ناکارآمد خواهد کرد.

حجت‌الاسلام هادی صادقی روز پنج‌شنبه در آیین پایانی هفتمین دوره مسابقات قرآنی قوه قضاییه در شیراز افزود: معامله قرن به عنوان یک طرح شکست خورده با واکنش های مختلفی  از سوی رهبران فلسطینی و   از سوی مقام ها و شخصیت های دیگر کشورهای جهان مواجه شد و این بزرگترین شکست برای آمریکا است.

وی اضافه کرد: ترامپ قمارباز تصور کرده که این موضوع هم از قمارهایی است که در آن می‌برد ، اما نمی‌داند که همین توافق تمام هستی و دودمان او را به باد خواهد داد و همه هستی را از او ساقط می کند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه در این آیین که عنوان یادواره شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی دارد و در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) شیراز برگزار شد افزود: ترامپ قمار باز برنامه‌هایی اجرا کرد و ترور شهید سلیمانی را رقم زد ، این ترور در شمار حماقت‌های بزرگ او محسوب می‌شود ، خون شهید سلیمانی گریبان او را خواهد گرفت و هستی او را بر باد خواهد داد.

صادقی با بیان اینکه امروز برخی از فلسطینی‌ها و جهان عرب به شدت نگران هستند و فهمیدند که چه کلاه گشادی سرشان رفته است، تاکید کرد : نباید تولی به صهیونیست در بین مسلمانان پیدا شود ، بلکه باید مجاهدت در مسیر حق حرکت کنیم.

حجت الاسلام صادقی ادامه داد : با شهادت شهید سلیمانی نفرت از آمریکا در تمام دل‌ها ابدی شد و مقاومت حیات تازه‌ای پیدا کرد و امروز انقلاب ما به برکت خون شهدا جان تازه‌ای گرفته است.در حادثه تروریستی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و  این اقدام آمریکا از همه جهت مخالف قوانین بین‌المللی است.این حادثه ابعاد بسیار بزرگ سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی دارد و جنگ بزرگ بین تمامیت کفر و ایمان است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تاکید کرد: انقلاب یک حیات و موجود زنده و ارگانیک است که  نیازمند خون تازه است که خون شهید سلیمانی جریان تازه‌ای در انقلاب ایجاد کرد.اما این آغاز راه است و کارهای اصلی این است که ملت‌های منطقه متحد شوند و خون‌های عزیز موجب اتحاد همه ملت‌های مظلوم منطقه گردد و نفرت جهانی علیه آمریکا ایجاد شود.

این مقام قضایی در ادامه بر لزوم تمسک جستن از آموزه های قرآنی تاکید کرد و با بیان اینکه  قرآن نور مبینی است که نه برای گذشتگان و منطقه‌ای خاص که برای زندگی ما در هر زمان و مکان کاربرد دارد گفت: با ترویج معارف قرآنی ، زندگی ما شکل معارف دین می گیرد ، قرآن  برای تلاوت شدن و  برای هدایت ماست تا دست ما  را بگیرد.

حجت الاسلام صادقی ادامه داد : نگرش توحیدی با توجه به معارف قرآنی زندگی را گلستان و با هدف و شیرین می گرداند و زندگی بدون باور توحیدی و بدون توجه به  معارف دینی تلخ است ، مهمترین نقشی که قرآن توانسته با آن عظمتش در زندگی ما داشته باشد ایجاد صبر در برابر سختی ها و مشکلاتی است که روزمره با آن مواجه می گردیم و چه بسیار موانعی که با حضور قرآن از سرراه برداشته شده اند.

وی افزود: در قوه قضائیه اهتمام ویژه‌ای به مسائل قرآنی داریم و دلیل آن این است که اگر می‌خواهیم به عدالت دست یاییم تنها باید از قرآن تمسک جوییم. قرآن را باید خواند و فهمید و بکار بست،  از آیه آیه قرآن می‌توان برای لحظات زندگی درس آموخت. اهل بیت(ع) قیم قرآن هستند که می‌توانند تفسیر درست را به ما نشان دهند و اینگونه هرگز به فتنه و فتنه زده دچار نمی‌شویم.

 در این دوره از مسابقات ۱۲ هزار نفر از سراسر کشور ثبت‌نام کردند،  ۷هزار نفر از قاریان در مسابقات کتبی شرکت کردند و در دوره نهایی نیز ۱۸۶ نفر در ۱۲ رشته در به مرحله نهایی در  رشته‌های حفظ کل، حفظ ٢٠ و ١٠ جز، قرائت و ترتیل مفاهیم و حفظ موضوعی قرآن و اذان  راه یافتند.

مسابقات سراسر قرآن قوه قضائیه که از روز چهارشنبه ۹ بهمن در شیراز آغاز شده  و  امروز پنج‌شنبه  به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط