فعالیت ۹۹ موسسه مردم‌نهاد بهزیستی در زنجان

زنجان - ایرنا - ۹۹ موسسه مردم نهاد تحت نظارت بهزیستی استان زنجان فعالیت می‌کنند که این تشکل‌ها دارای ظرفیت خوبی برای رسیدگی به جامعه هدف بهزیستی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان روز پنجشنبه در این خصوص به خبرنگاران افزود: سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در همه نقاط شهری و روستایی تاثیرگذار هستند و چنانچه دستگاه های اجتماعی در یک همکاری مشترک خدمت رسانی مردم را از طریق این موسسات به انجام رسانند با حداقل هزینه و حداکثر کارآمدی خدمات مورد نظر به مردم می رسد و در نتیجه رضایتمندی مردم افزایش می یابد.

محمد محمدی قیداری، با اشاره به اینکه نهادهای مردمی و خیریه ها بیشترین تماس و ارتباط را با اقشار آسیب پذیر جامعه دارند و مورد اعتماد مردم هستند اضافه کرد: بنابراین در صورت مشارکت دستگاه های اجرایی و نهادهای مردمی و برقراری یک همکاری سازنده، بسیاری از آسیب های اجتماعی قابل کنترل و سازماندهی می شوند.
این مسؤول در خصوص ابهامات موجود در معافیت مالیاتی موسسات خیریه گفت: مراجعه نکردن سمن ها به دفاتر امور مالیاتی و تسلیم نکردن اظهار نامه مالیاتی به منزله تخلف تلقی خواهد شد.

وی یادآوری کرد: لذا سازمان های مردم نهاد جهت استفاده از معافیت مالیاتی باید نسبت به ارایه اظهار نامه مالیاتی اقدام کنند.

محمدی افزود: سازمان های مردم‌نهاد پس از اخذ پروانه فعالیت و ثبت حقوقی، جهت استفاده از معافیت مالیاتی باید به دفاتر سازمان امور مالیاتی مربوطه مراجع و اقدام به تسلیم اظهار نامه مالیاتی کنند.

وی اضافه کرد: پس از تسلیم اظهار نامه مالیاتی به همراه مدارک مثبت دال بر فعالیت عام المنفعه و غیر انتفاعی مثل اساسنامه و پروانه و سند ثبت سازمان، کارشناسان سازمان امور مالیاتی پس از بررسی و تایید فعالیت غیردولتی و عام المنفعه و غیر انتفاعی سمن، نسبت به صدور معافیت مالیاتی برای سازمان مردم نهاد اقدام می شود.

 محمدی، آگاهی از قوانین مالیاتی و شرکت در سمینارها و آموزش های لازم، داشتن پرونده مالیاتی و آگاهی از روند آن، بهره مندی از مشاور مالیاتی، آگاهی از مالیات های تکلیفی، واحد حسابداری و  تحریر دفاتر قانونی و رعایت آیین نامه تحریر دفاتر را از مهمترین راهکار استفاده از معافیت ها و مساعدت های مالیاتی نحوه نگهداری دفاتر قانونی و پیاده سازی سیستم کنترل داخلی مناسب اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =