رییس جمهوری، دغدغه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را دارد

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: یکی از دغدغه‌های رییس جمهوری، حضور و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای است و رویکرد این است که فضا رقابتی بوده و زمینه برای حضور احزاب فراهم شود.

محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با اشاره به سخنان اخیر رییس‌جمهوری در جمع استانداران کشور پیرامون انتخابات، اظهار داشت: رییس جمهوری به عنوان رییس قوه مجریه و مسوول اجرای قانون اساسی، دغدغه حضور و مشارکت مردم در انتخابات را دارد و بر این اساس ضروری می بیند که همه قشرها و احزاب مختلف در این عرصه حضور داشته باشند.

وی افزود: هیچکس نباید با صندوق قهر کند، برگزاری انتخابات، یک رویداد مهم، نه تنها برای دولت بلکه برای نظام اسلامی است و بر این اساس مشارکت و حضور مردم در پای صندوق های رای، برای نظام حائز اهمیت است.  

استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه تاکید رییس جمهوری بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات است، خاطرنشان کرد: سیاست دولت بر این است که شور و نشاط اجتماعی در جامعه افزایش یابد.  

شجاعی اظهار داشت: در این شرایط ویژه که کشور در آن قرار دارد، چشم های جهانیان به دنبال این است که میزان حضور مردم ما در پای صندوق های رای را ببیند، بنابراین ایجاد شرایط برای مشارکت حداکثری و بیش از پیش مردم دارای اهمیت است.  

وی تصریح کرد: در برگزاری انتخابات، جدا از سلیقه های جناحی و حزبی،  یک چیز باید اصل باشد و آن، حضور مردم در پای صندوق های رای است.

استاندار خراسان شمالی افزود: رویکرد دولت این است که نامزدهای جناح‌های مختلف در انتخابات حضور داشته باشند و نباید کاری شود که مردم با صندوق ها قهر کرده و از شرکت در عرصه انتخابات امتناع کنند.

رییس جمهوری روز دوشنبه هفته جاری در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور، بزرگترین خطر برای دموکراسی و حاکمیت ملی را تبدیل انتخابات به تشریفات دانسته و بر ضرورت پاسداری از اسلام، نظام، جمهوریت، نظر و خواست عامه مردم تاکید کرده بود.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی افزوده بود که شرایط امروز ما با همیشه متفاوت است و ما در آستانه سی و هفتمین انتخابات ملی هستیم. از آن انتخابات اولی که در فروردین سال ۵۸ با همه پرسی و رفراندوم شروع شد؛ بعضی‌ها از کلمه «رفراندوم» خوششان نمی‌آید اما پایه انتخابات ما از رفراندوم بود و از همه پرسی شروع شد. نظام ما روی رفراندوم است و پایه اصلی آن رفراندوم است و آن همه پرسی اول بود که تعیین کرد نظام ما جمهوری اسلامی باشد.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در خانه ملت، چهار کرسی مستقل نمایندگی دارد و یک کرسی دیگر نیز بین شهرستان فاروج این استان و قوچان در خراسان رضوی، مشترک است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =