معاریو: محاکمه نتانیاهو ۲ یا ۳ سال طول می‌کشد

تهران – ایرنا – روزنامه عبری زبان «معاریو» روز پنجشنبه اعلام کرد که محاکمه "بنیامین نتانیاهو" نخست‌ وزیر رژیم‌صهیونیستی به اتهام فساد مالی احتمالا ۲ یا ۳ سال طول بکشد.

به نوشته معاریو به نقل از کارشناسان حقوقی و قضایی، با توجه به اینکه موارد اتهام بسیار زیاد و حجم پرونده فساد مالی نتانیاهو دارای پیچیدگی است، بررسی و برگزاری دادگاه تا صدور رأی نهایی احتمالا ۲ یا ۳ سال به طول انجامد.

بر اساس این گزارش ، هنوز مشخص نیست که جلسه محاکمه نخست وزیر رژیم صهیونیستی چه زمانی آغاز شود؛ اما قطعا محاکمه پیش از برگزاری انتخابات آتی پارلمان که قرار است در ماه مارس (اسفند) آغاز شود، انجام نمی شود.

این گزارش می افزاید: جلسه رسیدگی به موارد اتهامی نتانیاهو در دادگاه مرکزی شهر قدس برگزار خواهد شد و نتانیاهو نیز باید در آن جلسه حضور داشته باشد.

این در حالی است که روزنامه صهیونیستی هاآرتص پیش تر نوشته بود که بنیامین نتانیاهو از درخواست خود برای مصونیت قضایی در پرونده های فساد مالی عقب نشینی کرده است.

چندی پیش‌ دادستان رژیم صهیونیستی رسماً علیه نتانیاهو اعلام جرم و او را به فساد مالی، تقلب و سوء استفاده از اعتماد عمومی متهم کرد. این نخستین بار است که علیه یک نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی اعلام جرم می‌شود.

خانواده نتانیاهو در طول ماه‌های اخیر، درگیر چندین پرونده فساد مالی بوده و بارها اخبار آنها در صدر رسانه‌ها قرار گرفته است؛ پرونده‌هایی که در رسانه‌ها به «پرونده ۱۰۰۰»، «پرونده ۲۰۰۰»، «پرونده ۳۰۰۰» و «پرونده ۴۰۰۰» معروف شده است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی ۱۲ بار در پرونده‌های هزارگان خود، به بازجویان پلیس پاسخ داده و علاوه بر موارد مذکور، پرونده فساد مالی همسرش نیز در میان آنهاست.

انتخابات رژیم صهیونیستی ۱۲ اسفند ماه (دوم مارس) در سرزمین‌های اشغالی برگزار خواهد شد.

طبق نظرسنجی اخیر شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، حزب آبی- سفید در صورت برگزاری مجدد انتخابات پارلمانی، ۳۷ کرسی از ۱۲۰ کرسی کنست را به دست می آورد؛ در حالی که لیکود ۳۳ کرسی را کسب می‌کند.

در انتخابات دور قبلی، دو حزب آبی- سفید ۳۳ کرسی و لیکود ۳۲ را به دست آورده بودند. با کسب کرسی‌های بیشتر در انتخابات سوم، احتمالاً گانتس را قادر می‌کند تا یک ائتلاف شکننده با احزاب چپ - میانه و همچنین اویگدور لیبرمن رهبر حزب اسرائیل خانه ما تشکیل دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =