۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۰۱
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 83653269
۰ نفر

برچسب‌ها

"جامانده" به فجر انقلاب رسید

همدان- ایرنا- نمایش"جامانده" روایتی از فراز و فرود زندگی خانواده رزمندگان دفاع مقدس است که در حوزه هنری تولید شده و ایام دهه فجر در همدان به روی صحنه می‌رود.

مسوول واحد نمایش حوزه هنری همدان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نویسنده این اثر بهار محمودزاده است که با نگاهی متفاوت به مقوله جنگ و آسیب های پس از آن پرداخته و همسران رزمندگان را در این نمایشنامه محور قرار داده‌است.

محمدرضا باباخانیان افزود: محدثه یاری و هستی ملکی بازیگران این نمایش و فروزان حسینی کارگردانی این تئاتر را به عهده دارد.

وی با بیان اینکه "جامانده" از تولیدات "تئاتر مردمی بچه های مسجد" است خاطرنشان کرد: با ورود نوجوانان آموزش دیده کانون ها و پایگاه های مساجد به عرصه تئاتر، شاهد تولید نمایش های ارزشی، پر محتوا، اثرگذار و مورد نیاز جامعه هستیم؛ تئاتری که فارغ از دکور، تعویض صحنه، لباس و نور به محتوا و موضوعات ارزشی می‌پردازد.

باباخانیان نمازگزاران مساجد را وجه دیگر "تئاتر مردمی بچه های مسجد" دانست و افزود: با اجرای اینگونه نمایش ها افرادی که با حوزه تئاتر آشنا نیستند با این رشته هنری آشنا می‌شوند.

مسوول واحد نمایش حوزه هنری استان همدان، مساجد را دارای ظرفیت های قوی در عرصه هنر دانست و افزود: مساجد علاوه بر اینکه مکانی برای عبادت محسوب می شوند مرکزی برای انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی است و تئاتر مردمی بچه های مسجد گامی موثر جهت تحقق این امر است.

نمایش "جامانده" نخستین اجرایش را در ۱۶ بهمن ماه از مسجد "صفی" شهرستان ملایر آغاز می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =