۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۴۷
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83653255
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

معامله قرن، زد و بند رذیلانه ترامپ و نتانیاهو

کابل- ایرنا- رهبرحزب کنگره ملی افغانستان، معامله قرن را زد و بند رذیلانه نتانیاهو و ترامپ خوانده و آن را محکوم به شکست دانسته است.

«عبدالطیف پدرام» روز پنجشنبه در کابل اعلام کرد که «عمو سام» یک جانبه نزد قاضی رفته تا بلندی‌های جولان را به رژیم صهیونیستی ببخشد و شهرک‌های یهودی نشین در سرزمین‌های اشغالی را با مالکیت صهیونیست‌ها به رسمیت بشناسد.

وی افزود: مهم تر از همه آنها خواستند بیت‌المقدس را پایتخت رژیم صهیونیستی قرار دهند که این معامله رذیلانه در غیاب کامل مردم قهرمان فلسطین‌ و رهبران و نمایندگان آنان انجام شده است.

رهبر حزب کنگره ملی افغانستان تاکید کرد که این معامله‌ ننگین از آغاز محکوم به شکست است و هیچ وجدان آگاهی این طرح خائنانه را نمی‌پذیرد.

پدرام ادامه داد: این معامله شاید برای سرپوش گذاشتن بر جنایات و شکست‌های سیاسی و اخلاقی‌ ترامپ و نتانیاهو مورد استفاده باشد اما برای صلح و ثبات در خاورمیانه پشیزی ارزش ندارد.

وی تصریح کرد: که مسلمانان جهان، نیروهای عدالت‌خواه، منصف و مهم‌تر از همه مردم فلسطین اجازه نمی‌دهند آمریکایی‌ها بیت‌المقدس را به فروش برسانند.

رهبر حزب کنگره ملی افغانستان اظهار داشت: مردم فلسطین در نبرد علیه رژیم صهیونیستی و مدافعان جهانی آن پیروز خواهند شد.

به باور پدرام، دیر یا زود نیروهای اشغالگر از حوزه‌ تمدنی ما بیرون رانده خواهند شد و مردم افغانستان و حزب کنگره ملی در کنار مردم قهرمان فلسطین باقی خواهند ماند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =