۶۰ طرح عمرانی و کشاورزی دهه فجر در گیلانغرب به بهره‌برداری می‌رسد

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: ۶۰ طرح عمرانی، خدماتی، کشاورزی، آموزشی و فرهنگی با ۲۹ میلیارد تومان اعتبار در دهه فجر امسال در این شهرستان افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود.

کوروش محمودیان روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: گازرسانی به ۱۶ روستای دهستان حومه بخش مرکزی، بهره برداری از طرح ۲۸۰ هکتاری سامانه های آبیاری تحت فشار در روستاهای چهارمرجان و پایاب دایک سد سراب، افتتاح چندین واحد آموزشی و کتابخانه عمومی و مجتمع فرهنگی هنری و ده ها طرح عمران شهری و روستایی از جمله مهم ترین این طرح ها است.

وی اظهار داشت: در ایام دهه فجر عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۰ روستای دهستان ویژنان از توابع این شهرستان نیز آغاز می شود.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب گفت: با بهره برداری از طرح های اشتغالزا در دهه فجر امسال ۷۰ فرصت شغلی جدید ایجاد می شود.

 وی همچنین از اجرای ده‌ها برنامه فرهنگی و هنری، ورزشی، جشن های انقلاب، همایش های اجتماعی و فرهنگی و یادواره ۱۰۰ زن شهیده در سطح شهرستان گیلانغرب خبرداد.

محمودیان با اشاره به ضرورت  برگزاری برنامه های گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران با محوریت مردم و مردمی بودن برنامه ها گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از آرای مردم و متعلق به همه است و با اتکا به همین مردم که همواره در همه صحنه ها به بهترین شکل نقش آفرین بوده اند، روند رو به جلو خود را بیش از پیش ادامه خواهد داد.

وی اضافه کرد: برای برگزاری هرچه باشکوه برنامه های دهه مبارک فجر امسال تعداد ۱۳ کارگروه اجرایی در این شهرستان پیش بینی شده است.

 گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.