کارمزد استانداردسازی در همدان تقسیط می‌شود

همدان- مدیرکل استاندارد همدان از تقسیط کارمزد استانداردسازی در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: صنایع و واحدهای خدماتی مشمول استاندارد اجباری می‌توانند از این فرصت برای استانداردسازی کالا و محصولات خود استفاده کنند.

محمد مددی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی از صنایع و واحدهای خدماتی به لحاظ تنوع و فراوانی کالا و محصول قادر به پرداخت کارمزد استانداردسازی به صورت یکجا نیستند که امکان تقسیط از ۱۲ تا ۲۲ بهمن برای آنها فراهم شد. 

وی خاطرنشان کرد: براساس آخرین آمار ثبت شده در سامانه استانداردسازی، ۵۶۰ واحد تولیدی و خدماتی در سطح استان همدان زیر پوشش استاندارد اجباری هستند و به تعبیری محصولات آنها برای ورود به بازارهای مصرف داخلی و خارجی باید دارای نشان استاندارد باشد.

مدیرکل استاندارد همدان گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان دی ماه ۶۲ محصول، فرایند استانداردسازی را پشت سرگذاشته و موفق به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری در این استان شده‌اند.

به گفته وی در این مدت ۱۱۳ پروانه کاربرد نشان استاندارد نیز در همدان تمدید و همچنین ۳۹ پروانه به دلیل مطابقت نداشتن با موازین استاندارد تعلیق شده است.

مددی به صدور ۶ پروانه کاربرد نشان استاندارد تشویقی هم اشاره کرد و افزود: پروانه ۲۰ محصول نیز در ۱۰ ماهه امسال تمدید شده است.

مدیرکل استاندارد همدان توضیح داد: پیشتر اعتبار پروانه های صادر شده یکساله بود که از امسال به سه سال افزایش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =