بازدید بیش از ۷۲ هزار گردشگر از شهر تاریخی بلقیس اسفراین

بجنورد- ایرنا- مدیر پایگاه شهر تاریخی بلقیس اسفراین در خراسان شمالی گفت: بیش از ۷۲ هزار گردشگر در سال جاری از این شهر تاریخی دیدن کردند که ۵۵ نفر از آنها، گردشگران خارجی بودند.

علیرضا نجفی روز پنجشنبه با اشاره به افزایش ۱۱ هزار نفری بازدیدکننده از شهر تاریخی بلقیس در ۹ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال افزود: آمار بازدیدکنندگان در نیمه نخست امسال هم ۶۸ هزار و ۳۰۰ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۲ درصدی داشت.

مدیر پایگاه شهر تاریخی بلقیس اسفراین از افزایش یا کاهش گردشگران خارجی بازدیدکننده از این بنای تاریخی در این بازه زمانی آماری ارائه نکرد.

شهر بلقیس واقع در ۳ کیلومتری جنوب شهر اسفراین با شماره ۴۴۹۷ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده که است.

این شهر بقایای شهر کهن اسفراین در خراسان شمالی است که از سده‌های نخستین اسلام شکل‌گرفته و تا پایان دوره صفوی و اوایل قاجار زندگی در آن جریان داشته و به عبارتی بیش از هزار سال تاریخ اسفراین را در دل خود جای داده است.

انجام مطالعات و کاوش‌های باستان‌شناختی منجر به معرفی شهر بلقیس و تبیین اهمیت‌های فرهنگی آن شده و باعث تاسیس پایگاه میراث فرهنگی شهر بلقیس در سال ۱۳۸۸ شد. از این زمان، پایگاه شهر بلقیس به‌موازات کاوش‌های باستان‌شناختی، به انجام فعالیت‌های مرمتی در بخش‌های مختلف شهر  بویژه مرمت ارگ و نیز مقبره شیخ آذری پرداخته و برنامه‌های گسترده‌ای برای شناسایی و معرفی این میراث ارزشمند باستانی در دستور کار دارد

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha