۱۵ بهمن آخرین مهلت حمل دام بدون پلاک

تبریز- ایرنا - معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی گفت: از ۱۵ بهمن ۹۸ ممنوعیت حمل دام ‌های بدون پلاک اجرا می‌شود و در صورت مشاهده حمل دام های فاقد پلاک، برابر قانون برخورد قضائی خواهد شد و دام های بدون پلاک مصداق کالای قاچاق محسوب می‌شوند.

حبیب شریفیان روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از سایت کشاورزی و برخی واحدهای تولیدی و دامداری شهرستان مرند با اشاره به اجرای طرح پلاک گذاری و هویت دار کردن دام‌های سنگین خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از قاچاق دام زنده از کشور، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شیوه نامه‌ای را تنظیم کرد که در دی ماه ۹۷ در هیأت دولت تصویب و اواخر سال گذشته ابلاغ شد.

شریفیان افزود: بر اساس این شیوه نامه ۵ ماده‌ای، چنانچه دام‌های کشور بعد از ۱۵ بهمن ماه ۹۸، هویت دار نشوند، مصداق کالای قاچاق محسوب می‌شوند.

وی گفت: بر این اساس تمام بهره‌برداران اعم از دامداران، دامپروران، چوبداران و صاحبان کشتارگاه‌های دام باید از تاریخ یاده شده از حملِ هرگونه دام‌های فاقد پلاک بین استانها پرهیز کنند و در صورت مشاهده حمل دام‌های فاقد پلاک، با خاطیان، برابر قانون برخورد قضائی می‌شود.

شریفیان با بیان اینکه سازمان جهاد کشاورزی استان و جهاد کشاورزی شهرستان مرند از هر گونه سرمایه گذاری معقول و مطلوب در این شهرستان و استان حمایت می‌کند، افزود: سرمایه گذاری‌هایی که بعد از بهره برداری، منجر به رونق تولید و ایجاد اشتغال و افزایش بهره شغلی در حوزه کشاورزی شود، به جد مورد حمایت جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی قرار خواهد گرفت.

       

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =