سوریه: تروریسم اقتصادی مکمل تروریسم فیزیکی است

نیویورک-ایرنا- نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد، تروریسم اقتصادی را مکمل گروهک‌های تروریستی دانست که در فهرست شورای امنیت قرار دارند.

بشار الجعفری، روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع وضعیت انسانی سوریه  برگزار شد، افزود: تروریسم اقتصادی که توسط کشورهای غربی علیه دمشق اعمال می شود، تروریسم گروهک های تروریستی را که در فهرست شورای امنیت قرار دارد، تکمیل می کند.
وی ادامه داد: ما از سکوت بعضی از مقام های سازمان‌های بین المللی درباره رنج و درد سوری ها ناشی از تروریسم، تجاوز و اقدامات اقتصادی قهریه یکجانبه و اقدامات نیروهای اشغالگر، شگفت زده ایم.
نماینده سوریه در سازمان ملل ادامه داد که دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل (اوچا)، ۶۴ گزارش مربوط به اقدام های قهریه اقتصادی بر زندگی میلیون ها نفر از مردم سوریه را نادیده گرفت.
الجعفری تصریح کرد: «اوچا» از ارائه کمک به ساکنان بیش از ۴۰ شهر و شهرک آزاد شده از تروریسم در ادلب و اطراف آن، خودداری می کند.
وی با تاکید بر لزوم لغو اقدام های اقتصادی اجباری اعمال شده علیه سوریه و پایان دادن به سیاست های مجازات اقتصادی اتخاذ شده توسط برخی کشورها،افزود که  با وجود فشارها علیه مردم، دمشق از حاکمیت خود صرف نظر نخواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =