۱۰ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۱۷
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83652991
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مقام پارلمانی روس: معامله قرن هیچ راه حلی ارایه نداده است

مسکو - ایرنا - رئیس کمیسیون امور بین‌الملل دومای روسیه گفت: طرح معامله قرن که ازسوی دونالد ترامپ ارائه شده هیچ راه‌حلی را پیشنهاد نمی‌کند.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، «لئونید سلوتسکی»  با بیان این مطلب گفت: هر استراتژی برای حل مسائل خاورمیانه (مناقشه فلسطین و اسراییل) باید بر روند مذاکرات با شرکت فلسطین استوار شود. 

وی افزود: هر گونه راه حل یا نقشه راه حل واقعی برای حل و فصل در این طرح (معامله قرن) پیش بینی نشده است.  

رئیس کمیسیون امور بین الملل دومای روسیه گفت: فرمول معامله قرن در هوا معلق مانده است بویژه اینکه رونمایی آن بدون نمایندگان رام الله (تشکیلات خودگردان فلسطین) برگزار شد.

مقام روس تصریح کرد:حل و فصل مناقشه فلسطین و اسراییل بدون مشارکت فلسطین ناممکن است و نباید فقط بر اساس توافق بین اسراییل و آمریکا برگزار شود.  

دونالد ترامپ روز سه شنبه همراه با "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و گفت : در سفرم به اسرائیل با رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در بیت اللحم دیدار کردم، آنها سزاوار زندگی بسیار بهتری هستند. فلسطینی ها در دام فقر و خشونت افتاده اند.

وی افزود: مصمم بودم که راه سازنده ای برای پیشرفت حل بحران فلسطین و اسرائیل بیابم. ایجاد صلح بین فلسطین و اسرائیل می تواند بزرگترین چالش باشد. من انتخاب نشده ام که کارهای اندک انجام دهم یا خودم را از کارهای بزرگ دور کنم. یک روند طولانی و دشوار بوده تا به این مرحله برسیم.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: روز یکشنبه بینش خود را برای آینده بهتر  به نتانیاهو ارائه دادم، این بینش با آنچه در قبل بوده است، بسیار متفاوت است. طرح ما ۸۰ صفحه است و بیشترین جزئیات ممکن را دارد.

ترامپ اضافه کرد : باید چاره های تاکتیکی برای امن تر کردن منطقه یافت. طرح ما مساله دو کشور را چاره اندیشی می کند و نتانیاهو هم گفت که حاضر است از این طرح حمایت کند. بنی گانتز هم از این مساله حمایت کرده است تا بتوان با فلسطینی ها هم به توافق رسید.

رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: تحت این طرح، قدس پایتخت تقسیم نشده اسرائیل باقی خواهد ماند و این بسیار مهم است. این موضوع جدیدی نیست و سال گذشته این کار را کردم. آمریکا همه مناطقی که تحت حاکمیت اسرائیل است را به رسمیت خواهد شناخت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =