کویت راه‌حل بحران فلسطین را ایجاد کشور مستقل به پایتختی قدس دانست

تهران - ایرنا - کویت در واکنش به طرح موسوم به «معامله قرن»، راه حل بحران فلسطین را ایجاد کشور مستقل در مرزهای ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی دانست.

به گزارش چهارشنبه شب خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت امور خارجه کویت در بیانیه‌ای اعلام کرد: از تلاش‌های آمریکا برای پایان دادن به درگیری‌های عربی-اسرائیلی که بیش از هفتاد سال به طول انجامیده و باعث رنج های تلخی برای ملت فلسطین و عامل ناامنی و بی‌ثباتی منطقه بوده است، قدردانی می‌کند.

بیانیه خاطرنشان کرده که کویت بنا به موضع اصولی و ثابت خود در حمایت از گزینه‌های ملت فلسطین، بار دیگر تاکید می‌کند که حل و فصل عادلانه و فراگیر موضوع فلسطین جز با پایبندی به قطعنامه‌های بین المللی و مبانی جامعه جهانی و در صدر آن ایجاد کشور مستقل و دارای حاکمیت  در مرزهای چهارم ژوئن ۱۹۶۷ به پایتختی قدس شرقی می‌داند.

«دونالد ترامپ» روز سه‌شنبه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح سازش خود موسوم به معامله قرن را اعلام کرد.

وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

طرح معامله قرن خواستار چشم‌ پوشی پناهندگان فلسطینی ساکن کشورهای عربی به ویژه لبنان از حق بازگشت به سرزمین خود است؛ طرحی که بر خلاف مفاد قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل است .

این طرح هم چنین در پی الحاق قدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به رژیم صهیونیستی است.

به دنبال انتشار معامله قرن بسیاری از شخصیت ها، مقام های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان معامله قرن را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =