عصائب اهل الحق: معامله قرن به نابودی صهیونیست ها شتاب می دهد

بغداد - ایرنا - جنبش عصائب اهل الحق روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای تاکید کرد که طرح موسوم به معامله قرن آگاهی، تقویت و انسجام محور مقاومت را بیشتر خواهد کرد و به نابودی صهیونیست ها شتاب می دهد.

در بیانیه این گروه مقاومت اسلامی آمده است که این طرح به نابودی موجودیت صهیونیست ها در سرزمین فلسطین منجر خواهد شد.

عصائب اهل الحق ادامه می دهد که آمریکا روز به روز حمایت و تعصب کامل خود را به نفع نهاد صهیونیستی اثبات می کند و معامله قرن چیزی جز تحقیر شرم آور ترامپ و اوج توطئه پروژه صهیونیستی آمریکایی در مورد اعراب، مسلمانان و حتی کل بشریت نیست.
بیانیه این تشکل عراقی تاکید کرد که تلاش های لابی صهیونیستی برای یهودی سازی بیت المقدس و مصادره حقوق مسلمانان و مسیحیان در این مکان مقدس، کوششی است که از پیش شکست خورده  و ملت ها و دولت های مختلف جهان آن را مردود می دانند.
جنبش عصائب اهل الحق بر این باور است که این توافق یک جانبه به هوشیاری، تقویت و انسجام محور مقاومت خواهد افزود.

«دونالد ترامپ» روز سه‌شنبه به وقت محلی همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح سازش خود موسوم به معامله قرن را اعلام کرد.

وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

طرح معامله قرن خواستار چشم‌ پوشی پناهندگان فلسطینی ساکن کشورهای عربی به ویژه لبنان از حق بازگشت به سرزمین خود است؛ طرحی که بر خلاف مفاد قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل است .

این طرح هم چنین در پی الحاق قدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به رژیم صهیونیستی است.

به دنبال انتشار معامله قرن بسیاری از شخصیت ها، مقام های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان معامله قرن را محکوم کردند.

عراقی یکی از کشورهایی است که مقام ها و گروه های سیاسی، دینی و ملی آن بیشترین مخالفت را با معامله قرن اعلام کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =