عراق: در کنار ملت فلسطین هستیم

بغداد - ایرنا - وزارت امور خارجه عراق روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای به معامله موسوم به قرن واکنش نشان داد و با تاکید بر حق مشروع و قانونی فلسطینان اعلام کرد که در کنار ملت فلسطین خواهد بود.

در این بیانیه آمده است که عراق از حقوق مشروع ملت فلسطین حمایت می‌کند و در کنار برادران فلسطینی خود است.

وزارت امور خارجه عراق همچنین تاکید کرده که این کشور از ملت فلسطین در حق بازگشت آوارگان و برپایی دولت مستقل به پایتختی قدس شریف حمایت می‌کند.

بیانیه ادامه داده که بیت المقدس و مسجد الاقصی هنوز تحت اشغال است و اعراب و مسلمانان باید در حمایت از حقوق قانونی و استقرار کشور مستقل از فلسطین حمایت کنند.

وزارت امور خارجه عراق همچنین تاکید کرده که همه سرزمین‌های اشغالی از سوی صهیونیست‌ها باید به سوریه و لبنان بازگردانده شود.

«دونالد ترامپ» روز سه‌شنبه همراه با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کاخ سفید حاضر شد و طرح سازش خود موسوم به معامله قرن را اعلام کرد.

وی اعلام کرد که شهر قدس پایتخت یکپارچه رژیم صهیونیستی باقی می‌ماند.

طرح معامله قرن خواستار چشم‌ پوشی پناهندگان فلسطینی ساکن کشورهای عربی به ویژه لبنان از حق بازگشت به سرزمین خود است؛ طرحی که بر خلاف مفاد قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل است .

این طرح هم چنین در پی الحاق قدس و بخش‌های اشغالی کرانه باختری رود اردن به رژیم صهیونیستی است.

به دنبال انتشار معامله قرن بسیاری از شخصیت ها، مقام های سیاسی و دینی سراسر جهان به ویژه مسلمانان معامله قرن را محکوم کردند.

عراقی یکی از کشورهای است که مقام‌ها و گروه‌های سیاسی، دینی و ملی آن بیشترین مخالفت را با معامله قرن اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =